Ogłoszenia Duszpasterskie  –  I Niedziela Adwentu

1.12.2019 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny czas Adwentu i nowy rok duszpasterski pod hasłem „Oto wielka tajemnica wiary” . Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wykorzystajmy dobrze, szczególnie rozpoczynający się czas adwentu, dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
 2. Roraty przez cały Adwent w dni powszednie o godz. 18.00. Mszę św. roratnią rozpoczynać będziemy uroczystym wprowadzeniem świecy RORATKI. Dzieci z rodzicami zapraszamy na roraty ze specjalnymi świecami, lampionami do asystowania w czasie procesji. W niedzielę pierwsza msza św. adwentowa o godz. 6.00.
 3. Dziś po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie opłatków wigilijnych. Od tego tygodnia rozpocznie się rozprowadzanie poświęconych opłatków wigilijnych. Ofiary składane za opłatki przeznaczone zostaną na prace remontowe w konkatedrze. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowujących się do bierzmowania.
 4. W środę 4 grudnia wspomnienie św. Barbary. W tym dniu bardzo serdecznie zapraszamy mężczyzn na mszę św. wieczorną  i na Męski Różaniec. Będzie to już trzecie spotkanie formacyjne połączone z modlitwą mężczyzn w intencji Rodziny, Kościoła i Ojczyzny za przyczyną św. Józefa. W programie spotkania okolicznościowy wykład, który wygłosi Doradca Życia Rodzinnego z Poradni Rodzinnej na temat „Co to znaczy być mężczyzną  w  oczach kobiety”.
 5. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Rodzin Osób Powołanych zaprasza na Różaniec w intencji nowych powołań na godz. 17.15. Po Mszy św. także w tej intencji modlić się będzie Adoracją Najświętszego Sakramentu Odnowa w Duchu Świętym.
 6. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w umówionych przez księży terminach. Msza św. W Dąbkowie o godz. 15.00 w Dąbrowie o godz. 16.00.
 7. W sobotę z racji pierwszej soboty i wigilii Niepokalanego Poczęcia zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, które rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec. W czasie nabożeństwa modlić się będziemy o uzdrowienie cielesne i duchowe.
 8. W piątek 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Z tej racji w przyszłą niedzielę o 14.00 odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem. W programie: przedstawienie w wykonaniu dzieci i młodzieży z Oazy, powitanie św. Mikołaja i wręczenie prezentów. Od poniedziałku dosoboty na plebanii można składać dary dla swoich pociech, które chcą wziąć udział w spotkaniu ze św. Mikołajem. 
 9. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 modlitwą obejmiemy naszą Ojczyznę, dziękując Bogu za wszelkie wydarzenia związane z obchodami 100. Rocznicy odzyskania niepodległości. Także na mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się przyjęcie osób do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są do pobrania w zakrystii.
 10. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.
 11. W zakrystii są do nabycia świece Caritas, minimalna ofiara 6 zł. Dochód przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 12. Przypominamy, że jest do nabycia Niedziela Zamojsko – Lubaczowska, Gość Niedzielny oraz inne czasopisma katolickie.