OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI Niedz. Wielkanocna     
26 maja 2019

 1. Dzisiejsza niedziela dla dzieci z klasy IV jest dniem rocznicy Pierwszej Komunii św., dzień wdzięczności, że od roku mogą w pełni uczestniczyć we mszy św. Msza św. rocznicowa o godz. 11.00. Również na tej mszy św. modlić się będziemy w intencji mam z racji dzisiejszego Dnia Matki.
 2. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 do piątku Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa.
 3. Taca dzisiejsza na budownictwo sakralne w diecezji.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). Msza św. o urodzaje w poniedziałek w Dąbkowie o godz. 19.00, we wtorek w Dąbrowie o godz. 19.00 i w środę w Hurczu także o godz. 19.00. Ponadto przez trzy dni modlić się będziemy o urodzaje także w kościele parafialnym na mszy św. o godz. 18.00.
 5. W czwartek o godz. 17.00 odbędzie się spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków. Następnie podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone krzyże dla młodzieży bierzmowanej po czym będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie krzyży przez kandydatów do bierzmowania. 
 6. W najbliższy piątek młodzież naszej parafii wyruszy na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2019. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Gdyby jeszcze ktoś był zainteresowany wyjazdem prosimy o kontakt z ks. Sławomirem.  
 7. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 8. W najbliższą sobotę, 1 czerwca, w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu.
 9. W sobotę, 1 czerwca, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Sanktuarium w Krasnobrodzie.
 10. W niedzielę, 2 czerwca, odbędzie się Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich do Sanktuarium w Krasnobrodzie.  
 11. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. wieczornej adoracja z różańcem wynagradzającym i modlitwami o uzdrowienie.
 12. Sobota 1 czerwca jest to jednocześnie Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Eucharystię dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 13. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 14. W przyszłą niedzielę przypada XXVIII rocznica pobytu Papieża św. Jana Pawła II w naszym mieście. Msza Święta dziękczynna z bierzmowaniem młodzieży z gimnazjum nr 2. będzie o godz. 18.00. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie bp. Marian Rojek. Porządek uroczystości będzie następujący: Godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe i zawierzenie młodzieży Sercu Jezusowemu. Następnie msza św. dziękczynna. Po mszy św. z okolicznościowym recitalem wystąpi Paulina Mazepa. Po koncercie złożenie kwiatów pod tablicą św. Jana Pawła II. W poniedziałek 3 czerwca tradycyjnie spotkamy się przy obelisku obok stadionu na modlitwę i złożenie kwiatów. Zapraszamy wszystkich do pełnego udziału w tym dziękczynieniu Bożej Opatrzności za dar wizyty Jana Pawła II w naszym mieście. Zapraszamy młodzież szkolną, zapraszamy każdego, kto w tamtym wydarzeniu uczestniczył.
 15. W dniach 1- 2 lipca br. odbędzie się pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii 
 16. W dniach od 31 maja do 2 czerwca w sali teatralnej oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywał się będzie XXI Ogólnopolski Festiwal Słowa. Szczegóły na plakatach.
 17. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy religijnej. Sporo informacji o wydarzeniach w diecezji.