Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 5.05.2019 r.

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy o 8.00. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium przez cały dzień. Pół godziny przed msza św. wieczorną rozpocznie się nabożeństwo majowe.
 3. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30 (z wyjątkiem wtorku). Zachęcamy do licznego udziału
  i wspólnego śpiewu Litanii Loretańskiej. Przez miesiąc maj rano Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 6.30.
 4. Dzisiejsza, trzecia niedziela Wielkanocy to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Jest to Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” . Dzisiaj każdą mszę św. rozpoczynamy uroczystym wniesieniem Księgi Pisma Świętego. Zachęcamy do codziennego czytania Biblii w tym tygodniu. W Sanktuarium księga Pisma Świętego będzie wyłożona przed ołtarzem adoracji. O każdej porze można przyjść i czytać.
 5. We wtorek 7 maja o godz. 16.30 Nabożeństwem majowym i intronizacją – uroczystym wniesieniem relikwii św. Andrzeja Boboli rozpoczną się uroczystości Odpustowe KU CZCI NAJŚWWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ LWOWSKIEJ na których można zyskać Papieski Odpust Zupełny. Przywilej ten nadał naszemu Sanktuarium papież Benedykt XVI w 2009 roku. Nabożeństwu i Mszy św. Odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie J.E. Ks. Biskup Artur Miziński wraz z pasterzem naszej diecezji J.E. ks. Biskupem Marianem Rojkiem. Uroczystość odpustowa połączona będzie z X Pielgrzymką Samorządów Województwa Podkarpackiego i Lubelskiego oraz obchodami XX-lecia Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.
 6. Bardzo serdecznie na wtorkowe uroczystości, we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Łaskawej zapraszam wszystkich parafian. Zaproście gości, swoich najbliższych niech przybędą, aby skorzystać
  z daru papieskiego odpustu i wykorzystać okazję aby modlić się za Ojczyzna w tym szczególnym roku. Zapraszamy na uroczystości delegacje szkół, instytucji, służb mundurowych i zakładów pracy  z pocztami sztandarowymi, ponieważ są to uroczystości także patriotyczne. Pamiątką po tegorocznych uroczystościach będzie obraz św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski, namalowany przez p. Janusza Szpyta.
 7. W środę 8 maja Uroczystość św. Stanisława BM – Głównego Patrona Polski i naszej Parafii. Porządek Mszy św.: rano godz. 7.00; suma odpustowa o godz. 12.00 i msza wieczorna o godz. 18.00. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. Biskup Marian Buczek, który w tym roku obchodzi 40 lecie święceń kapłańskich. Po sumie procesja eucharystyczna. Bardzo proszę grupy modlitewne, ruchy i stowarzyszenia o przygotowanie chorągwi i feretronów na procesję.
 8. Dziś w Łukawcu przegląd pieśni maryjnych.
 9. W piątek po odśpiewaniu litanii różaniec z rocznymi wypominkami. Po nabożeństwie msza św. za zmarłych wypominkowa.
 10. W przyszłą niedzielę odpust w Lisich Jamach ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Suma o godz. 12.00
 11. W najbliższą sobotę – 11maja Ruch Światło Życie zaprasza dzieci i młodzież na Wyprawę Otwartych Oczu. W programie przejście z Józefowa do Górecka Kościelnego, Msza Św., poczęstunk i integracja. Zapisy w zakrystii.
 12. W najbliższy czwartek- 9 maja o godz. 16.00 odbędzie się próba dla dzieci przed pierwszą komunią świętą. Natomiast w piątek o godz. 16.00 spotkanie dla dzieci z klas czwartych przed Komunią Świętą Rocznicową.
 13. Zachęcamy do zakupienia Niedzieli lub Gościa Niedzielnego.