Trzej Królowie i Święta Rodzina spotkali się na lubaczowskim Rynku.

Już po raz ósmy, w ostatnią niedzielę (06.01), Orszak Trzej Króli pojawił się w Lubaczowie. Po zakończeniu Mszy Świętej i przedstawieniu Jasełek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, Monarchowie w uroczystym pochodzie wyruszyli z parafii pod wezwaniem Świętego Karola Boromeusza, aby oddać hołd Świętej Rodzinie. Nim doszło do spotkania, Rodzina z Nazaretu wzięła udział w koncercie Zespołu Śpiewaczego Kresy i uroczystej Mszy Świętej w Konkatedrze. Pokłon Trzech Króli odbył się na lubaczowskim Rynku.

Organizowany w Lubaczowie Orszak Trzech Króli to największe tego typu wydarzenie w regionie. Miasto od kilku lat przyłącza się do ogólnopolskiej akcji. Tegoroczne orszaki przeszły ulicami 752 miejscowości w Polsce i 22 poza naszymi granicami. Hasło przewodnie to słowa Jana Pawła II – „Odnowi oblicze ziemi”.

Finał ulicznych jasełek odbył się na lubaczowskim Rynku, gdzie Trzej Królowie pokłonili się Dzieciątku. Jezuskowi cześć oddali też aktorzy Teatru Małych Form. Mieszkańcom życzenia złożył Zastępca Burmistrza Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki i Starosta Lubaczowski Zenon Swatek. Uroczystość zakończył Dziekan Andrzej Stopyra, który udzielił uczestnikom błogosławieństwa.