Ogłoszenia Duszpasterskie  –  II Niedziela Adwentu – 9.12.2018 r.

 1. Dzisiaj II niedzielą Adwentu. Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na wsparcie działalności można składać do skarbon przy wyjściu z kościoła.
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie na godz. 18.00. Niech nie braknie młodzieży i dzieci z lampionami. Dla dzieci przygotowany został program i materiały, które otrzymują  każdego dnia po mszy św.
 3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie sprawozdawczo wyborcze Civitas Christiana.
 4. W czwartek 13 grudnia z racji przypadającej 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego modlić się będziemy w intencji Ojczyzny na mszy św. o godz. 18.00. Przed mszą św. zapalenie zniczy pod tablicą bł. Ks. J. Popiełuszki.
 5. Od przyszłej niedzieli 16 grudnia Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem.
 6. W niedzielę – 16 grudnia – na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców.
 7. W naszej parafii rekolekcje adwentowe rozpoczną się przed IV Niedzielą Adwentu. Spowiedź w sobotę 22 grudnia. Rekolekcje głosił będzie ks. Rafał Sarzyński.
 8. W zakrystii do nabycia są świece na stół wigilijny w cenie od 6 zł. Młodzież OAZOWA rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 9. Trwa też zbiórka żywności na paczki dla rodzin ubogich z długim terminem przydatności do spożycia. Paczki będą rozprowadzane w tym tygodniu. Gdyby ktoś wiedział o osobach będących w trudnej sytuacji materialnej to prosimy poinformować o tym fakcie Caritas lub kancelarię parafialną. Dziękujemy Szkolnym Kołom Caritas, wolontariuszom z KSM i OAZY oraz osobom dorosłym za włączenie się w zbiórkę i pakowanie paczek. Sklepom i robiącym zakupy za ofiarowane dary. Spółdzielni Socjalnej Samarytanin za organizację transportu.
 10. Jeszcze przez ten tydzień roznoszone będą opłatki wigilijne przez radnych i osoby upoważnione do roznoszenia. Za tydzień będą podane informacje o kwotach zebranych na poszczególnych ulicach, blokach i osiedlach. Zebrane środki przeznaczone są na wymianę okien w Sanktuarium i konserwację witraży. Prace związane z wyminą okien zaplanowano na styczeń.  
 11. W tym tygodniu wróciły z renowacji zabytkowe figury kamienne z bramy sanktuaryjnej. Koszt prac wyniósł 25 tyś. zł (dotacja na renowację z Urzędu Marszałkowskiego wyniosła 12 tyś. pozostałe 13 tyś. to wkład własny). Na wiosnę podejmiemy prace zawiązane z odnowieniem bramy.
 12. Od ubiegłej niedzieli mamy nowe nastawy ołtarzowe pod feretron Matki Bożej oraz Jakuba Strzemię. Koszt marmuru wraz z montażem i transportem wyniósł 21 tys. zł (10.500 zł. za sztukę). Dziękujemy serdecznie za dotychczasową ofiarność, mając jednocześnie świadomość rosnących w szybkim tempie kosztów utrzymania kościoła i zaplecza parafialnego prosimy o hojniejsze datki.
 13. Zachęcamy do zakupu prasy religijnej, szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 14. Warto przeczytać i więcej wiedzieć. Gazety są w stałym miejscu w cenie 5 zł. Są też jeszcze kalendarze Katolickiego Radia Zamość na 2019 rok. Kupując kalendarz wspieramy nasze radio, które możemy już słuchać w bardzo dobrej jakości na częstotliwości 101,2 MHz. Od tego tygodnia w naszym mieście będzie pracował na stałe korespondent Katolickiego Radia Zamość ks. Mariusz Pastuszak. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie naszego lokalnego studia radiowego w siedzibie plebanii kościoła św. Karola.