OGŁOSZENIA  –  XII   Niedziela  Zwykła  
24.06.2018 r.
 1. Dziś XII Niedz. zw. Liturgiczne wspomnienie Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Imieniny ks. Biskupa Jana Śrutwy. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w konkatedrze o godz. 17.30.
 2. W piątek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień uroczystości odpustowej w naszej parafii. Porządek mszy św. będzie następujący: 00, 9.00, suma odpustowa
  o godz. 12.00 i msza wieczorna o 18.00. Uroczystościom odpustowym przewodniczył będzie ks. kardynał Marian Jaworski oraz tegoroczni neoprezbiterzy z naszego dekanatu. W kościołach filialnych msza św. o godz. 16.00. 
 3. Przypominamy, że każdy parafianin, o ile nie przeszkadzają obowiązki zawodowe, powinien uczestniczyć w dzień odpustu w Eucharystii. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W piątek o godz. 16.00 planowane jest w Domu św. Zygmunta otwarte spotkanie dla mieszkańców Lubaczowa z księdzem Kardynałem Marianem Jaworskim i promocja najnowszej książki biograficznej o kardynale napisanej przez ks. prof. Zenona Błądka. Pobyt ks. Kardynała uzależniony jest od stanu zdrowia, ale wielkim pragnieniem jest księdza Kardynała, aby być w Lubaczowie w 34. rocznicę ingresu do ówczesnej prokatedry w Lubaczowie.
 5. Od najbliższej niedzieli 1 lipca porządek mszy św. wakacyjny: 00, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00. W Dąbkowie o 8.00 a w Dąbrowie o 10.00. W tygodniu bez zmian: 7.00 i 18.00.
 6. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna będzie rano od 8.00 do 9.00 i po południu po mszy św. wieczornej od 19.00 do 20.00. Spowiedź pół godziny przed mszą św.
 7. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
 8. We wtorek w liturgii czcić będziemy św. Zygmunta Gorazdowskiego. Dzień modlitwy w intencji sióstr Józefitek założonych przez Gorazdowskiego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Po mszy św. ucałowanie relikwii.
 9. W sobotę o godz. 8.30 wyjazd autokaru na uroczystości poświęcenia kaplicy upamiętniającej miejsce pustelni św. Brata Alberta w Monasterzu. Zapisy w zakrystii.
 10. 1 i 2 lipca w Krasnobrodzie uroczystości odpustowe ku czci Matki Boskiej Krasnobrodzkiej. Na uroczystości wyruszy piesza pielgrzymka z parafii św. Karola.
 11. W niedzielę 1 lipca o godz. 5 rano z parkingu przy MDK-u wyruszy pielgrzymka autokarowa nauczycieli na Jasną Górę.
 12. 2 sierpnia z konkatedry wyruszy Piesza Pielgrzymka Ziemi Lubaczowskiej w ramach pielgrzymki zamojskiej na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze, zwłaszcza młodzież. Szczegóły i zapisy na stornie internetowej lub w zakrystii.
 13. Decyzją ks. Biskupa Mariana Rojka po czterech latach pracy w naszej parafii w sierpniu odejdą od nas ks. Marian i ks. Tomasz. W ich miejsce przyjdą ks. Michał Moń i ks. Sławomir Skowroński.
 14. Czasopisma katolickie do nabycia na stolikach przy wyjściu z kościoła. Tam można zaopatrzyć się
  w najnowszy numer “Niedzieli” . Zachęcamy do czytania prasy religijnej w czasie wakacyjnym.
 15. Wszystkim parafianom młodszym i starszym, na rozpoczynający się okres wakacji i urlopów życzymy prawdziwego wypoczynku duszy i ciała. Jednocześnie pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., modlitwie codziennej i czynach miłosierdzia. Przychodząc na eucharystię pamiętajmy o godnym stroju.
 16. Modlitwa „Pod Twoją obronę” za dzieła ewangelizacji ……