Ogłoszenia.

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po ostatniej Mszy św. figurę Zmartwychwstałego odnosi się do zakrystii. Za tydzień, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się Okres Wielkanocny. Nowenna codziennie po nabożeństwie majowym.
 2. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tegorocznych uroczystości odpustowych ku czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w Jerycho Różańcowe. Pamiątką po tegorocznych uroczystościach jest obraz bł. Ks. Michała Sopoćko autorstwa p. Janusza Szpyta.
 3. Za tydzień I Komunia św. Próby przed pierwszą Komunią św. we wtorek, środę i czwartek.
  W piątek o godz. 16.00 spowiedź pierwszo-komunijna dzieci, rodziców i chrzestnych. Uroczysta Msza św. z udzieleniem Pierwszej Komunii Świętej o godz. 11.00. Do I Komunii św. przystąpi 69 dzieci.
 4. Msza św. rocznicowa dla dzieci pierwszokomunijnych z ubiegłego roku będzie w niedzielę
  26 maja także o godz. 11.00.
 5. Trwa piękny miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych z Litanią loretańską przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy Litanią w naszych domach oraz przy figurach.
 6. Jutro 13 maja, przypada 107. rocznica objawień fatimskich. Procesja dookoła kościoła z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec. Nabożeństwa będą się odbywać każdego 13. dnia miesiąca do października.
 7. W ubiegłym tygodniu przypadały dni krzyżowe – dni modlitw o urodzaje. Z racji uroczystości odpustowych modlitwy i Msze św. w intencji o urodzaje będą w tym tygodniu: w poniedziałek o godz. 19.00 w Dąbrowie, we wtorek w Dąbkowie i w środę w Hurczu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. We wtorek, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła.
 9. W czwartek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 10. W piątek o godz. 9.00 w konkatedrze Msza św. w intencji społeczności szkoły – Zespołu Placówek im. Jana Pawła II z racji Święta Szkoły.
 11. Dzisiaj odpust w Lisich Jamach. Suma o godz. 12.00.
 12. W najbliższą niedzielę, 19 maja br. o godz. 6.00 z parkingu obok MDK w Lubaczowie wyruszy pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na doroczną pielgrzymkę Kobiet.
 13. Taca dzisiejsza na WSD. Za tydzień taca na potrzeby prowadzonych prac przy parafii, na opłatę rachunków. Dziękujemy obecnemu dzisiaj alumnowi za obecność i reprezentowanie WSD.
 14. Przypominamy, że w zakrystii jest do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Uczniom, którzy będą od wtorku zdawać egzamin ósoklasisty, życzymy Darów Ducha Świętego, tak aby osiągnąć najlepsze wyniki na egzaminach. Wszyscy zawierzmy się teraz Matce Bożej naszej Pani Łaskawej wołając: Pod Twoją obronę….