OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w naszym życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny. Dzisiaj także dzień modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, które będzie 2 czerwca.
  2. Dzisiejsza niedziela jest w naszej Parafii dniem Pierwszej Komunii Świętej. Do stołu Pańskiego po raz pierwszy przystąpi 69 uczniów ze Szkoły nr 2. Modlitwą otaczamy nie tylko dzieci dzieci pierwszokomunijne ale także ich rodziców i chrzestnych.
  3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica Pierwszej Komunii św. Próba w czwartek o godz. 18.30. Spowiedź dzieci i rodziców w piątek od godz. 16.00.
  4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00; suma o godz. 11.00 oraz po południu o godz. 17.00 i o godz. 18.00. W Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00.
  5. W czwartek, 23 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień szczególnej modlitwy wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. W modlitwie pamiętajmy o alumnach naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  6. W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  7. W sobotę, 25 maja, w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu.
  8. W najbliższą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Uroczystość odpustowa w Potoku Jaworowskim.
  9. Za tydzień 26 maja,  Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i zmarłych.