Spółdzielnia Socjalna Samarytanin

W służbie bliźniemu

 

Stacja Opieki Caritas Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego w Lubaczowie jest jedną z placówek, w których pracują wykwalifikowane pielęgniarki i położne, które zajmują się wykonywaniem bezpłatnych świadczeń opieki medycznej w ramach kontraktu z NFZ. Stacje zapewniają dostęp do świadczeń pielęgniarsko – położniczych, pielęgnacyjnych, diagnostycznych, profilaktycznych zarówno w domu u chorego jak i w gabinetach stacji.

Rocznie Stacja obsługuje średnio około 1080 osób.

Wykonywane świadczenia: 
Zastrzyki domięśniowe, podskórne; podłączanie kroplówek; pobieranie materiałów do badań; wykonywanie opatrunków i kompresów; pielęgnacja ran i odleżyn; zakładanie cewnika do pęcherza moczowego; pielęgnacja stomii; wykonywanie kompresów i opatrunków; pomiar poziomu cukru we krwi; pomiar poziomu cholesterolu; pomiar ciśnienia krwi; toaleta przeciwodleżynowa; edukacja i promocja zdrowia; wykonywanie zaleceń lekarskich. Pełna opieka położniczo – ginekologiczna; edukacja prozdrowotna z zakresu położnictwa, wizyty patronażowe ciężarnych oraz położniczo-noworodkowe.

 

Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego w Lubaczowie 
ul. Kościuszki 2a
37-600 Lubaczów 
tel. 16 632 23 35 
[email protected]

1 20150217 123205 1 20150217 1230111 20150217 123029

Zdjęcie użytkownika Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

 

Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej – Jubileusz 25-lecia

 

 

 

Spółdzielnia Socjalna SAMARYTANIN

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania Stacja opieki Caritas w Lubaczowie

 

Spółdzielnia Socjalna „Samarytanin” powstała w 2012 roku z inicjatywy Proboszcza Parafii Konkatedralnej, Dziekana Dekanatu Lubaczów ks. Andrzeja Stopyra. Prezesem została p. Helena Szajewska.

W Krajowym Rejestrze Sądowym została zarejestrowana 20.04.2012 r. pod numerem 0000418681, NIP:7931624775, REGON: 180840223. Na swoją siedzibę wybrała miasto Lubaczów, a terenem działania cały kraj. Głównym zakresem działania są usługi edukacyjno – opiekuńcze. Oferta skierowana jest do niepełnosprawnych dzieci oraz osób starszych i samotnych.

Aktualną ofertą Spółdzielni jest opieka i edukacja niepełnosprawnych dzieci w wieku od 3 do 20 lat. Spółdzielnia “Samarytanin” po raz trzeci wygrała przetarg w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej na usługę “Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla 21 osób z zaburzeniami psychicznymi w miejscu ich zamieszkania, w łącznym wymiarze 15.213 godzin rocznie”.

Do wykonania tego zadania Spółdzielnia zatrudnia 20 nauczycieli na umowę zlecenie, którzy realizują 2-3 godziny zlecanych przez lekarza zajęć. Podopiecznych jest 21 dzieci z terenu miasta Lubaczowa

Poziom potencjału instytucjonalnego zakładając jako  zdolność, pod względem organizacyjnym, do realizacji projektu należy uznać za bardzo wysoki pod względem finansowania, zasobów ludzkich, zarządzania operacyjnego oraz systemów i infrastruktury.

Możliwość korzystania z bardzo dobrych warunków lokalowych, doświadczenie i wiedza Zarządu oraz kwalifikacje zawodowe członków Zarządu gwarantują prawidłowe wykorzystanie środków społecznych.

Aktualną ofertą Spółdzielni jest opieka i edukacja niepełnosprawnych dzieci w wieku od 3 do 20 lat. Spółdzielnia “Samarytanin” po raz trzeci wygrała przetarg w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej na usługę „Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla 21 osób z zaburzeniami psychicznymi w miejscu ich zamieszkania, w łącznym wymiarze 15.213 godzin rocznie”. Umowa jest zawierana na 1 rok. Do wykonania tego zadania Spółdzielnia zatrudnia 20 nauczycieli na umowę zlecenie, którzy realizują 2-3 godziny zlecanych przez lekarza zajęć. Podopiecznych jest 21 dzieci z terenu miasta Lubaczowa. Specjalistyczne usługi są świadczone przez osoby posiadające kwalifikacje do wykonywania zawodu: pracownika socjalnego, psychologa, pedagoga, terapeuty zajęciowego, pielęgniarki, asystenta osoby niepełnosprawnej, specjalisty w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuty.

Spółdzielnia rozwija swoją działalność i proponuje usługi w następującym zakresie: 

  1. Organizacja imprez weselnych – (doradztwo)
  2. dekorowanie kościołów – strojenie ołtarzy, dekoracje okolicznościowe)
  3. obsługa techniczna spotkań – (Spółdzielnia posiada salę konferencyjną z wyposażeniem multimedialnym, które będzie wynajmować na różnego rodzaju spotkania biznesowe oraz szkolenia)
  4. usługi porządkowe – ( świadczenie usług czyszczenia powierzchni betonowych, posadzek, płytek (szorowarką) i parkietów
  5.  usługi remontowo-budowlane – (renowacja ścian i sufitów , malowanie ścian i sufitów, drzwi i okien, ogrodzeń i barierek, renowacja drzwi i okien drewnianych, układanie płytek, posadzek, tapetowanie, układanie paneli ściennych i podłogowych, układanie wykładzin podłogowych, odkręcanie, dokręcanie sprzętów naściennych, przestawianie mebli)
  6. obsługa terenów zielonych – (koszenie trawników, renowację trawników, strzyżenie żywopłotów, grabienie liści)