Ogłoszenia Duszpasterskie . 

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Różańcowych i Koronkowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i dla ich rodziców.
 2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
 3. Trwa w naszej świątyni Jerycho Różańcowe. W czasie całodobowej adoracji modlimy się w intencjach przygotowujących nas do uroczystości Odpustowych ku czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej. Uroczystości w tym roku są też naszym dziękczynieniem za 50 lecie czci w naszej parafii Matki Bożej w tym wizerunku. Dzięki temu nasza świątynia ma rangę sanktuarium. Uroczystościom przewodniczył będzie ks. Kardynał Gerhard Ludwik Miller – były Prefekt Kongregacji Nauki Wiary, który o Janie Pawle II mówił, że „to największy z rodu Polaków”. Okazją do spotkania z Kardynałem będzie w dniu 7 maja konferencja w Miejskim Domu Kultury o godz. 14.00. Na spotkanie wstęp wolny, bez zaproszeń.
 4. Ksiądz Kardynał o godz. 17.00 przewodniczył będzie uroczystej Mszy św. Odpustowej i wygłosi okolicznościowe kazanie. W Mszy św. udział wezmą również samorządowcy podkarpacia i lubelszczyzny, którzy już po raz piętnasty w tym dniu będą pielgrzymować do Matki Bożej Łaskawej. Pielgrzymka zbiega się z inauguracją nowych władz samorządowych, którzy zawierzą przyszłość naszej Małej Ojczyzny Matce Bożej.
 5. Pamiątką tegorocznego odpustu ufundowaną przez samorządowców będzie obraz błogosławionego ks. Michała Sopoćki, autorstwa p. Janusza Szpyta.
 6. W środę, 8 maja Uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM – Głównego Patrona Polski i naszej Parafii. Suma odpustowa o godz. 12.00. Msze św. rano o 7.00 i 9.00 i po południu dla pracujących o godz. 17.00 lub 18.00.
 7. W czwartek o godz. 9.00 Msza św. dla społeczności Szkoły nr 2 z racji Święta Szkoły.
 8. W piątek II piątek miesiąca w czasie nabożeństwa modlitwy wypominkowe za zmarłych.
 9. W piątek także rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (nowennę będziemy odmawiać na zakończenie nabożeństwa majowego). W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 10. W przyszłą niedzielę odpust w Lisich Jamach.
 11. Rozpoczynają się próby dla dzieci przed uroczystościami pierwszokomunijnymi w naszej Parafii. Porządek prób zgodnie z harmonogramem przekazanym rodzicom i dzieciom przez ks. Michała.
 12. Za tydzień taca na WSD.
 13. W dniu 19 maja br. o godz. 6.00 z parkingu obok MDK w Lubaczowie, wyruszy pielgrzymka autokarowa na ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet. Zapisy u p. Aliny Milo. Nr telefonu i szczegóły wyjazdu na plakatach.
 14. Zachęcamy do zakupienia Niedzieli lub Gościa Niedzielnego. Gazety znajdują się na stoliku w zakrystii. Życzymy przyjemnej i owocnej lektury. Na stoliku obok chrzcielnicy można nabyć okolicznościowy obrazek z Matką Bożą Łaskawą, składając ofiarę na remont i renowację sanktuarium.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej, spokojnej, radosnej i miłej niedzieli.