OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu, jednocześnie jest to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po Mszy św. o godz. 8.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali przed Najświętszym Sakramentem z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św. bez kazania. Przed Gorzkimi Żalami Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. W tym tygodniu zapraszamy bardzo serdecznie w środę na godz. 17.30 na Różaniec Męski w intencji Kościoła, Ojczyzny, Ojców i Mężów. W czwartek na godz. 16.00 Wspólnota Rodzin Osób Powołanych im. Ojca Wenantego Katarzyńca zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu oraz na modlitwę w intencji powołań oraz za osoby powołane do stanu kapłańskiego i zakonnego.
  4. W tym tygodniu w piątek droga krzyżowa rano o godz. 7.30, po południu o godz. 16.15 dla dzieci szkolnych wraz z rodzicami oraz o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W czasie Mszy św. w piątki zbierane są ofiary na jałmużnę wielkopostną. Przy tronie św. Jana Pawła II stoi także skarbona na jałmużnę. Bardzo prosimy o informowanie nas o osobach będących w trudnej sytuacji materialnej dla których zechcemy przygotować pomoc świąteczną.
  5. W piątek dzień szczególnej pamięci o kobietach. W tym dniu w czasie każdej Mszy św. modlić się będziemy przez przyczynę Matki Bożej o wszelkie potrzebne łaski dla każdej kobiety. Z tej też okazji po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Adoracja dla Kobiet pod hasłem „Piękna jesteś przyjaciółko moja” Adorację poprowadzą panie ze wspólnoty uwielbieniowej.
  6. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z LO i ZS oraz dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 odbędą się w dniach od 13 do 15 marca. Rekolekcje parafialne zaplanowane są od 22 do 25 marca, rekolekcje rozpocznie Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rekolekcje dla młodzieży poprowadzi ks. Tomasz Źwiernik, rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej poprowadzą siostry Józefitki, zaś rekolekcje parafialne będzie głosił ks. Eugeniusz Derdziuk.
  7. Za tydzień Niedziela LAETARE zbiórka do puszek na KRZ. Siostry Albertynki zwracają się z prośbą o pomoc materialną na potrzeby funkcjonowania ich Domu Pomocy w Lubaczowie poprzez przekazanie w ramach rozliczania PIT 1,5% na cele statutowe Domu Sióstr Albertynek na numer KRS 0000510493.
  8. Na stoliku przy tronie Jana Pawła można nabyć baranki i paschaliki wielkanocne w cenie od 10 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas. Część z tych środków zasili także działalność Parafialnego Zespołu Caritas w naszej parafii. Pragniemy poinformować, że Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego działające także przy naszej parafii otrzymało przedłużenie kontraktu z NFZ na kolejne 10 lat. Centrum prowadzi podstawową opiekę pielęgniarską oraz opiekę długoterminową. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej Stacji Opieki, która czynna jest od godz. 8.00 do godz. 14.00.

 

Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Lektura prasy w Wielkim Poście do dobre źródło ubogacenia wiary.  Gazety na stałym miejsc w zakrystii.