Informacje DUszpasterskie.

 1. Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu, w tradycji Kościoła nazywaną niedzielą Laetare, czyli radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych łacińskich słów antyfony na wejście: Laetare, Jerusalem, czyli: Raduj się, Jerozolimo. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy, podejmujący trud przemiany serca, wytrwali w codziennym wysiłku pracy nad sobą.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: dzisiaj na Koronkę o 14.30 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.00 oraz w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawianej o godz. 7.30, 16.15 i 17.30. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 3. W tym tygodniu odbędą się rekolekcje dla młodzieży szkół średnich oraz dla uczniów szkoły podstawowej. Zajęcia rekolekcyjne dla młodzieży, prowadzone przez ks. Tomasza Źwiernika odbywać się będą w szkołach. Rekolekcje prowadzone przez siostry Józefitki dla uczniów ze Szkoły nr 2 w środę i czwartek będą w szkole, zaś w piątek w kościele.
 4. W piątek Drogę Krzyżową o godz. 17.30 poprowadzą nauczyciele. Po Mszy o godz. 18.00 wyruszy Nocna II Rowerowa Droga Krzyżowa organizowana przez Grupę Rowerową KRESY. Do przejechania będzie ok. 55 km. W trakcie postojów przy 14 krzyżach i kapliczkach prowadzone będą rozważania stacji drogi krzyżowej. Wszystkich chętnych zapraszamy.
 5. Dzisiaj o godz. 17.40 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa. W tygodniu Nowenna będzie odprawiana po Mszy św. porannej.
 6. W odpowiedzi na zaproszenie Przewodniczącego KEP od soboty do uroczystości Zwiastowania- Dnia Świętości Życia, w całej Polsce będzie odprawiana nowenna w intencji Ojczyzny. Również w naszym kościele od 16 marca rozpoczniemy Nowennę przez przyczynę św. Andrzeja Boboli i błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w intencji zgody narodowej i poszanowania życia. W sobotę Nowenna odprawiana będzie po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub w budynku Caritas. Za każdy dar składamy serdeczne podziękowania.
 8. Przy tronie papieskim można nabyć świece oraz baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką. Zgodnie z tradycją baranka umieszczamy w koszyku wielkanocnym z tzw. „święconką”. Jest on symbolem Ofiary Chrystusa złożonej za nas na Krzyżu. Ofiary z dystrybucji baranków przeznaczone będą na zorganizowanie przez Caritas kolonii dla dzieci z ubogich rodzin. Baranki wykonane są z białej czekolady. Sugerowana cena od 10 zł.
 9. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do udziału w konkursie „Na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Własnoręcznie wykonane palmy należy przynieść na uroczystą procesję w Niedzielę Palmową o godz. 11.00. Po Mszy św. zostaną wybrane najpiękniejsze palmy,
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety w zakrystii.
 11. Na drogach Wielkiego Postu niech Bóg obdarzy nas łaską hojnego serca, zdolnego do miłowania ludzi oraz dar wdzięczności za wszelkie dobro, otrzymywane z rąk Boga. Prośmy Jezusa Chrystusa Miłosiernego o ducha pokuty i modlitwy oraz prawdziwego nawrócenia serca w okresie wielkopostnym!