I Niedziela Adwentu.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania
  i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wraz z I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem – „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Jego zasadniczym celem jest, pobudzenie nas do refleksji nad własnym uczestnictwem we wspólnocie Kościoła, życia parafii oraz zainspirować do większego i pełniejszego zaangażowania. W czasie Adwentu Msza św. Roratnia od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę o godz. 7.00 r. W sobotę Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 6.30. W niedzielę pierwsza Msza św. Adwentowa rano o godz. 6.00. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III niedzielę Adwentu. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i Kościołem Chrystusowym. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Podczas rorat zachowamy zwyczaj wygaszania świateł w kościele od początku Mszy św. aż do Ewangelii. Zachęcamy do przynoszenia na roraty świec i ich zapalania tuż przed Mszą św.  Zapraszamy dzieci z lampionami lub adwentowymi świecami. Po pierwszych Roratach dzieci otrzymają kartę adwentową a w kolejne dni obrazki, które powinny wklejać na tę kartę. Ostatniego dnia Rorat najpilniejsze z nich otrzymają pamiątki.
 2. Za tydzień będzie Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie. My natomiast już dzisiaj mamy okazję złożyć do skarbony ofiarę na tę pomoc. Złożone datki przekażemy o. Sławomirowi, który dzisiaj głosi kazania w naszym kościele parafialnym.
 3. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po Mszy św. o godz. 8.00. Po Mszy o 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 4. Jutro w liturgii wspominamy św. Barbarę, patronkę górników, hutników i ludzi ciężkiej pracy.
 5. W środę wspominamy św. Mikołaja bpa, patrona dobroci.
 6. Także w środę pierwsza środa miesiąca. Różaniec o godz. 17.30 w intencji Kościoła, Rodzin i Ojców prowadzą Rycerze Kolumba. Po Mszy św. o godz. 18.00 comiesięczne spotkanie w domu parafialnym.
 7. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja z modlitwą w intencji powołań i za powołanych o godz. 16.00.
 8. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 17.00 i o godz. 18.00. W Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy o godz. 12.00 na modlitwę, o którą prosiła Matka Boża w swoich objawieniach, mówiąc, że jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Godzina łaski rozpocznie się w południe o 12.00 w Konkatedrze. W czasie Godziny Łaski odbędzie się uroczystość ustanowienia Róż Różańcowych Rodziców modlących się za swoje dzieci. Jest jeszcze szansa na zapisanie się do tej grupy rodziców, którzy chcą systematyczną modlitwą towarzyszyć swoim dzieciom.
 9. Parafialny Zespół Caritas, Szkolne Koła Caritas wraz z Rycerzami Kolumba organizują doroczną pomoc dla najbardziej potrzebujących. Jak co roku prosimy o produkty żywnościowe z długim terminem ważności, które można złożyć w przygotowanych reklamówka w zakrystii. Reklamówki do pobrania są na stoliku pod chórem. W dniach 7 i 8 grudnia także zbiórka darów prowadzona będzie przy sklepach w naszym mieście w ramach akcji Caritas „TAK POMAGAM”.
 10. Od dzisiaj w kościele przy tronie papieskim można nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. Z pozyskanych środków za świece sfinansowany będzie wakacyjny wypoczynek dzieci z rodzin ubogich, posiłki, stypendia oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Opłatki zasadniczo do nabycia są w kościele jedynie na niektórych ulicach roznoszone będą przez radnych mających upoważnienie od proboszcza. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są na prace związane z odnowieniem i zakonserwowaniem polichromii w Sanktuarium. Prosimy o hojniejsze ofiary ponieważ niektóre prace musimy wykonać ze środków własnych.
 11. Młodzież oazowa od dzisiaj rozprowadza sianko na wigilijny stół w cenie 10zł, a za tydzień zaprasza na piernikowy kiermasz słodkości. Cały dochód przeznaczony będzie w całości na organizację i dofinansowanie rekolekcji zimowych i wakacyjnych.
 12. W dniu wczorajszym czworo naszych Oazowiczów animatorów w zamojskiej Katedrze przystąpiło do deuterokatechumenatu. Życzymy wytrwałości na tej drodze formacji oazowej.
 13. Jutro o godz. 18.00 próba chóru w Sali Domu św. Zygmunta.
 14. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii.