Ogłoszenia Parafialne.

 1. Dzisiejszą II niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę o 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o godz. 7.00 Msza św. Roratnia. W sobotę po Mszy św. rozpoczniemy śpiewanie Nowenny do Dzieciątka Jezus. W niedzielę pierwsza Msza św. adwentowa o godz. 6.00. Rodziców prosimy abyście zachęcili swoje dzieci do udziału w roratach. W tym roku z dziećmi poznajemy osobę św. Franciszka i wspólnie budujemy szopkę Jezusowi.
 3. W tym roku poświęcone opłatki są do nabycia w kościele. W niedzielę opłatki będą wystawione na stoliku przy tronie papieskim. W tygodniu natomiast opłatki będą do nabycia w zakrystii po każdej Mszy św. Prosimy także o pomoc w dostarczeniu opłatków tym parafianom, którzy nie mogą sami przyjść do kościoła tj. chorym, starszym. Zachęcamy, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia dzielić się opłatkami pobłogosławionymi i poświęconymi w kościele, ponieważ jest to znak tworzenia wspólnoty parafialnej i odpowiedzialności za kościół parafialny. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są na prace związane z odnowieniem i zakonserwowaniem polichromii w Sanktuarium. Również na ten cel i na opłatę rachunków będzie taca w przyszłą niedzielę.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które poprowadzi w tym roku o. Roman Wit – paulin z Jasnej Góry. Spowiedź planowana jest na poniedziałek 18 grudnia. Program szczegółowy jest na tablicach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii oraz FB.
 5. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek Matkę Bożą z Guadeloupe – patronkę Rycerzy Kolumba, w środę św. Łucję, dziewicę i męczennicę. Jest to także dzień modlitw za ofiary stanu wojennego, za których wraz s SOLIDARNOŚCIĄ modlić się będziemy o godz. 18.00 . Również w środę w naszym kościele powitamy światełko Betlejemskie, które przyniosą nasi Harcerze. W czwartek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Z tej okazji warto sobie przypomnieć słowa tego świętego: “Pod koniec naszego życia będziemy sądzeni z miłości”.
 6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Podczas Mszy Św. poświęcimy i wręczymy medaliki. 
 7. Do Świąt pozostało dwa tygodnie. W czwartek 21 grudnia przed południem odwiedzimy chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
 8. Parafialny Zespół Caritas, Szkolne Koła Caritas wraz z Rycerzami Kolumba organizują doroczną pomoc dla najbardziej potrzebujących. Dzisiaj dziękujemy za złożone dotychczas dary, te indywidualne i te złożone w ramach akcji TAK POMAGAM. Dary w dalszym ciągu zbieramy. Reklamówki i torby są na stoliku przy opłatkach. Prosimy o zgłaszanie osób będących w potrzebie.
 9. Parafia Konkatedralna z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Caritas organizuje świąteczno-opłatkowe spotkanie dla osób samotnych oraz ubogich naszego miasta. Spotkanie zaplanowane jest na piątek 22 grudnia na godz. 10.00. Weźmie w nim udział Biskup ordynariusz Marian Rojek. Prosimy aby zainteresowane osoby zgłosiły swój udział w MOPS-ie lub w zakrystii. Po wspólnym kolędowaniu, podzieleniu się opłatkiem w kościele oraz zjedzeniu w Domu św. Zygmunta świątecznego posiłku – Wigilii, będzie możliwość otrzymania paczki żywnościowej z pomocą świąteczną.
 10. Przy wyjściu z kościoła (od strony plebanii) młodzież oazowa zaprasza dziś na Piernikowy Kiermasz Słodkości.  Cały dochód przeznaczony będzie w całości na organizację i dofinansowanie rekolekcji zimowych i wakacyjnych. Można również zaopatrzyć się w sianko na wigilijny stół.
 11. W najbliższy wtorek (12.12) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach odbędzie się akcja zbiórki krwi. Akcja przeprowadzona będzie w auli szkoły w godzinach od 9:00 do 12:00.
 12. Zachęcamy do zakupu prasy religijnej, szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety są w zakrystii w cenie 10 złotych. W zakrystii są jeszcze kalendarze rolnicze i kalendarze Katolickiego Radia Zamość na 2024 rok. Kupując kalendarz wspieramy nasze diecezjalne radio.