KONKATEEDRA.

 1. Od dzisiejszej niedzieli porządek mszy św. powakacyjny. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 13.00 i 18.00.
  W tygodniu Msza św. o godz. 7.00; 17.00 i o 18.00. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po mszy św. o godz. 8.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 modlitwą obejmiemy przedszkolaków z naszych przedszkoli.
 2. Dziś dożynki Gminno – Dekanalne w Załużu. Uroczysta Msza św. dożynkowa o godz. 13.00.
  Po Mszy św. odbędą się występy artystyczne i prezentacje wieńców na stadionie sportowym. Dożynki diecezjalne odbędą się za tydzień w Krasnobrodzie
 3. Jutro przypada druga rocznica śmierci ks. kard. Mariana Jaworskiego. Msza św. w jego intencji o godz. 17.00. Po Mszy św. modlitwa i zapalenie zniczy przy tablicy w konkatedrze.
 4. W środę pierwsza środa miesiąca. Rycerze Kolumba zapraszają mężczyzn na różaniec w intencji rodzin i ojców o godz. 17.30. Po różańcu zawierzenie rodzin św. Józefowi.
 5. W najbliższy czwartek, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Msze św. w konkatedrze o godz. 7.00; suma o 11.00 i Msze św. wieczorem o godz. 17.00 i 18.00. W Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Odpust w Oleszycach i w katedrze zamojskiej.
 6. W piątek comiesięczny różaniec wypominkowy o godz. 30. Po nim Msza św. za dusze czyśćcowe. W tym dniu także wspomnienie bł. Anieli Salavy patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Dariusza Komadowskiego, pochodzącego z Bełżca, a który od 2014 roku jest misjonarzem w Gruzji.
 8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej obowiązkowe spotkanie dla wszystkich Rycerzy Kolumba.
 9. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Rodzicom i uczniom z rodzin katolickich przypominamy, że udział w katechezie szkolnej jest obowiązkowy. Zachęcamy także do włączenia się w ruchy i stowarzyszenia katolickie i charytatywne. Spotkania comiesięczne dla rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą w III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00. Spotkania comiesięczne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców odbywać się będą w pierwsze niedziele miesiąca także po Mszy św. o 11.00.
 10. Wszystkich ministrantów, starszych i młodszych zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 10.00 na pierwsze powakacyjne integracyjne spotkanie. Zapraszamy także chłopców uczęszczających do szkoły podstawowej i starszych, aby dołączyli do grona ministrantów. Rodziców prosimy, by wsparli w decyzji swoich synów. W piątek po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież, która należy i che przynależeć do KSM-u.
 11. Od jutra kancelaria parafialna czynna będzie w godzinach od 8.00 do 10.00 i po południu od godz.15.30 do 16.45. Dane teleadresowe parafii są bez zmian. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 12. Po Mszy św. są zachęcamy, aby nabyć nowe numery ”Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Niedzieli” w tym tygodniu dołączony jest pilotażowy egzemplarz czasopisma „Życie wiarą”, dlatego cena wynosi 10 zł.