KONKATEDRA

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIV niedz. zw. Dziękujemy ks. Dariuszowi Komadowskiemu za głoszone dzisiaj kazania i świadectwo misjonarza.
 2. Dziś w Krasnobrodzie diecezjalny dzień dziękczynienia za tegoroczne plony. Nasz dekanat reprezentują delegacje z wieńcami ze Szczutkowa i Załuża. Za tydzień o godz. 11.00 msza św. za tegoroczne plony zamówiona przez mieszkańców z ul. Kościuszki.
 3. Taca dzisiejsza na potrzeby Seminarium. W przyszłą niedzielę ofiary na potrzeby parafii, na opłaty rachunków i na spłatę kolejnej raty zobowiązań za remonty obiektów parafialnych.  
 4. Również dzisiaj o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Rycerzy Kolumba po której odbędzie się ceremonia wprowadzenia na urzędy nowo wybranych funkcjonariuszy Rady.
 5. Od dziś przeżywamy Tydzień Wychowania pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców do wspólnej modlitwy oraz refleksji podczas mszy świętych wieczornych. W sposób szczególny w poniedziałek będziemy się modlili za uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2, we wtorek z Zespołu Szkół, w środę za Liceum Ogólnokształcące, w czwartek za uczniów z Zespołu Szkół Jana Pawła II. W piątek dzień modlitwy za rodziców i wszystkich odpowiedzialnych za edukację w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy społeczność poszczególnych szkół na wyznaczony dzień.
 6. W tym tygodniu przeżywać będziemy następujące wspomnienia w liturgii. Jutro wspomnienie Imienia Maryi, we wtorek z racji 13 dnia miesiąca wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Procesja po Mszy św. o 17.00. W środę święto Podwyższenia Krzyża. Msze św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Z tej racji dzisiaj odpust w Łukawcu. W czwartek wspomnienie liturgiczne NMP Matki Bolesnej.  W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Stanisława Kostki. Na Mszy św. o godz. 11.00 młodzież z klas VIII złoży swoje deklaracje na rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania.
 7. W tym tygodniu uroczystości patriotyczne. W piątek w Zespole Szkół z racji rocznicy śmierci patrona Szkoły gen. Józefa Kustronia Msza św. w intencji społeczności szkoły. W sobotę o 18.00 Msza św. z racji rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Modlić się będziemy w intencji sybiraków.
 8. W przyszłą niedzielę 18 września – na mszy św. o godz. 9.30 w Dąbkowie z racji rocznicy z racji rocznicy śmierci modlić się będziemy za gen. Dąbka, za poległych żołnierzy oraz za pomordowanych mieszkańców w czasie i po II wojnie światowej. Po mszy św. złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem przy kościele.
 9. Za tydzień Dzień Środków Społecznego Przekazu, dzień modlitw za media katolickie. Do puszek złożymy ofiary na rozwój Katolickiego Radia Zamość. Pragniemy zachęcić do słuchania rozgłośni katolickich – Radia Maryja i Katolickiego Radia Zamość.
 10. W zakrystii prowadzimy zapisy na jednodniowy wyjazd pielgrzymkowy do Kalwarii Pacławskiej i Strachociny, gdzie jest Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Wyjazd odbędzie się w środę 21 września.
 11. Zachęta do zakupienia prasy katolickiej. Warto z powodu dodatku oraz ciekawych artykułów nabyć dziś Niedzielę, bądź Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zakupu czasopism.