Ogłoszenia Duszpasterskie – XXI niedz. 21.08.2022 r.

  1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Bardzo serdecznie witamy dziś w naszej wspólnocie nowego wikariusza ks. Krzysztofa Krupę, który dotychczas pracował w parafii Krasnobród.
  2. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie NMP Królowej, w środę święto św. Bartłomieja Ap. W piątek 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, suma o 11.00 i wieczorem o godz. 18.00. W kaplicach Msza św. o godz. 16.00. Podczas Mszy św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego NMP Królowej Polski.
  3. W piątek przypada kolejna rocznica śmierci ks. Prałata Jakuba Winiarza. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na modlitwę przy grobie ks. Prałata Jakuba Winiarza w rocznicę jego śmierci.
  4. Za tydzień dożynki Powiatowe w Narolu. Msza św. dożynkowa w kościele w Narolu o godz. 13.00. Następnie przejście na stadion i część artystyczna.
  5. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy akację Caritas „Tornister pełen uśmiechu”. W ramach akcji zbierane są przybory szkolne, którymi wypełnimy plecaki – wyprawki na nowy rok szkolny dla dzieci z rodzin ubogich. Akcję koordynują wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas. Dary składamy w zakrystii.
  6. Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz Parafia pw. św. Wojciecha w Cieszanowie serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy “Skarby kresowej świątyni – dziedzictwo kościoła św. Marii Magdaleny we Lwowie na ziemi lubaczowskiej”, który odbędzie się dzisiaj, 21 sierpnia, o godz. 18.00, w Galerii Oficyna w Zespole Zamkowo-Parkowym przy Muzeum Kresów w Lubaczowie. Ideą wystawy jest prezentacja, po raz pierwszy w takiej formie, ocalonego na terenie ziemi lubaczowskiej dziedzictwa sztuki i kultury jednej z najbardziej znanych świątyń lwowskich – kościoła pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie. Wystawę objęli patronatem honorowym abp Mieczysław Mokrzycki metropolita lwowski, bp Marian Rojek biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz pani Eliza Dzwonkiewicz Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie.
  1. W piątek o godz. 19.00 czwarty tegoroczny koncert organowy na którym z recitalem wystąpi p. Marek Kudlicki. Towarzyszyć mu będzie Agnieszka Gertner-Polak, światowej sławy artystka, która występowała na wielu festiwalach i scenach muzycznych świata. Ona sama najbardziej dumna jest z tego, że 1 listopada 1997 r. śpiewała dla Jana Pawła II w Watykanie, w rocznicę święceń kapłańskich Ojca Świętego. W 2016 roku nagrała z Sinfonią Varsovią i Chórem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego utwór Jansona „Tyś jest mój syn”, będący oficjalnym hymnem obchodów 1050-lecia chrztu Polski. Wstęp wolny. Zapraszamy.
  2. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. W Niedzieli relacja z uroczystej mszy kresowej w naszej Konkatedrze. Zachęcam do nabycia także Gościa Niedzielnego i innych tytułów.
  3. Dziękując za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby parafii, opłatę rachunków i finansowanie bieżących prac, prośmy o obfitość Bożych darów dla ofiarodawców i wszystkich nas obecnych na Eucharystii. Niech wszystkich nas w swej opiece ma Matka Boża…. Pod Twoją Obronę…