KONKATEDRA.   

  1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła. Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka, obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za osoby starsze. Msze święte według programu wakacyjnego
  2. Tak jak było zapowiedziane dziś po mszach świętych błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup samochodów i motocykli dla misjonarzy. Poświęcenie aut na ul. Kościuszki przy przy bramie wjazdowej na plac kościelny.
  3. Dziś w Młodowie odpust ku czci św. Marii Magdaleny.
  4. W tym tygodniu czcić będziemy: jutro święto św. Jakuba i św. Krzysztofa; we wtorek św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny, w czwartek św. Szarbela w piątek św. Marty, Marii i Łazarza; w sobotę św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza Święta Kresowa – w ramach trwającego Festiwalu Dziedzictwa Kresów.
  5. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 2 do 14 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę 2 sierpnia z naszego Sanktuarium. Zachęcamy bardzo każdego kto może, do odbycia pielgrzymki. Trwają też zapisy do grupy duchowej, która modlitwą towarzyszyć będzie pielgrzymom w ich trudzie pielgrzymowania. Deklaracje na stoliku z gazetami. Ludzi dobrego serca zachęcamy do składania ofiar na Fundusz Pielgrzymkowy. Od dziś można złożyć swoje intencje modlitewne, które zabiorą ze sobą pątnicy na pielgrzymi szlak.
  6. Już dziś zapowiadamy, że z Lubaczowa organizowana będzie pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej na uroczystości ku czci Matki Bożej Wniebowziętej.
  7. W piątek koncert organowy w ramach Letnich Koncertów Organowych. Z recitalem wystąpi Gail Archer z USA. Wstęp bezpłatny. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i inne czasopisma religijne .
  9. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem. Niech Bóg ma wszystkich parafian i gości w opiece.