KONKATEDRA.

  1. Dzisiaj o godz. 13.00 „Msza św. Kresowa”, której przewodniczył będzie ks. dziekan Marek Niedźwiecki z Jaworowa. Zakończenie i finał Festiwalu w przyszłą niedzielę w Kresowej Osadzie w Baszni. Zachęcamy do skorzystania z bogatego programu kulturalnego upamiętniającego bogactwo kultury Polskiej na Kresach.
  2. We wtorek 2 sierpnia wyruszy 40. Piesza Pielgrzymka diecezji zamojsko – lubaczowskiej na Jasną Górę. Grupa Lubaczowska „św. Stanisław” wyruszy z Sanktuarium po Mszy św. o godz. 9.00. Zachęcamy każdego, kto może, do odbycia pielgrzymki – rekolekcji w drodze w XXX. rocznicę powstania naszej diecezji. Spotkanie przed pielgrzymkowe dzisiaj o godz. 16.00 na plebanii parafii św. Karola. Trwają też zapisy do grupy duchowej, która modlitwą towarzyszyć będzie pielgrzymom w ich trudzie pielgrzymowania. Deklaracje są na stoliku przy wyjściu z konkatedry. W zakrystii można też złożyć swoje intencje modlitewne, które zabiorą ze sobą pątnicy na pielgrzymi szlak.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w liturgii kościoła także wspomnienie św. Jana Vianeya. Od godz. 17.00 adoracja prowadzona przez Wspólnotę Rodzin osób powołanych im. Sł. Bożego o. Wenantego Katarzyńca. W piątek odwiedzimy chorych z komunią św. przed południem. Spowiedź przed mszą poranną od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.15. W Dąbkowie msza o godz. 15.00 a w Dąbrowie o godz. 16.00. Zachęcamy, aby ze spowiedzi korzystać w dni poprzedzające przed Mszą św. poranna i wieczorną. W sobotę po mszy św. wieczornej adoracja pierwszo sobotnia z różańcem i modlitwami o uzdrowienie. W tym dniu przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. będą o godz. 7.00, suma o 11.00 i Msza św. o godz. 18.00. Odpust w Krowicy.
  4. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  5. Jutro, w poniedziałek przypada 78 rocznica Powstania Warszawskiego. Zapraszamy na mszę św. wieczorną, podczas której modlić się będziemy za wszystkich poległych i pomordowanych w obronie ojczyzny.
  6. Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie serdecznie zaprasza na spotkanie z Mariuszem Olbromskim – organizowane w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Spotkanie odbędzie się 1 sierpnia 2022 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w czytelni dla dorosłych.
  7. Sierpień od wielu lat z inicjatywy Apostolstwa Trzeźwości jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy w nadchodzącym miesiącu siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu podejmując ofiarny czyn abstynencji, będąc świadomym jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.
  8. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy zawsze, gdziekolwiek będziemy o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej Mszy św.. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  9. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem. Niech Bóg ma wszystkich parafian i gości w opiece.