KONKATEDRA

  1. Dziś XVI Niedz. zw. Taca na potrzeby parafii, na opłatę rachunków i na prace przy kościele. W ostatnim czasie wykonano kolejne prace przy obiektach parafialnych – garażach. Planowane są prace przy schodach do konkatedry od strony ul. Sienkiewicza.
  2. Od kilku dni przy naszej parafii rozpoczęła funkcjonowanie bezpłatna wypożyczalnia specjalistycznych łóżek dla osób obłożnie chorych oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Osoby zainteresowane skorzystaniem z wypożyczalni zapraszamy do siedziby Caritas. Dla potrzeb wypożyczalni, aby móc wykonać usługi transportowe sprzętu, zakupiony został samochód bus, który także będzie służył dla potrzeb duszpasterskich i gospodarczych parafii.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i kierowców oraz zbiórka datków na środki transportu dla misjonarzy. Dobrowolne ofiary będzie można złożyć do koszyczka podczas błogosławieństwa pojazdów..
  4. W tym tygodniu w liturgii przypada: w środę wspomnienie bł. Czesława OP, kapłana, w piątek święto św. Marii Magdaleny, w sobotę święto świętej Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.
  5. W przyszłą niedzielę odpust w Młodowie. Suma o godz. 12.00.
  6. Przypominamy, że przyjmowane są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Serdecznie zachęcamy do pójścia na pielgrzymi szlak do Matki Bożej Królowej Polski. Warto podjąć trud szczególnie w roku 30. rocznicy powstania naszej diecezji zamojsko – lubaczowskiej. Niech to będzie świadectwo i manifestacja naszej wiary. Trwają też zapisy do grupy duchowej, która modlitwą i łącznością przez Katolickie Radio Zamość towarzyszyć będzie pielgrzymom w ich trudzie pielgrzymowania. Ludzi dobrego serca zachęcamy do składania ofiar na Fundusz Pielgrzymkowy, zaś w przyszłą niedzielę można będzie złożyć swoje intencje modlitewne, które zabiorą ze sobą pątnicy na pielgrzymi szlak. Szczegóły dotyczące Pieszej Pielgrzymki są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.
  7. Zachęcamy do nabycia gazet katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których zbliża się czas żniw, czas ciężkiej pracy. Niech Bóg wszystkim błogosławi.