Konkatedra. Ogłoszenia.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas czwartych. Po Mszy św. procesja ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa.
 2. 2. Dzisiaj przy naszym kościele przez cały dzień jest ustawiony Dzwon-pielgrzym „Głos Nienarodzonych” – wykonany na zamówienie podkarpackiej Fundacji „Życiu tak”. Ważący niemal tonę dzwon poświęcił we wrześniu 2020 roku w Rzymie, sam papież Franciszek. On też po raz pierwszy uderzył w ten dzwon rozpoczynając wielką modlitwę za dzieci poczęte. Od tamtej pory dzwon wędruje po całej Polsce. Z dzwonem związana idea. Każdy kto uczestniczył we Mszy św.  można podejść i uderzyć w dzwon odmawiając modlitwę w intencji dzieci poczętych. Uczynić mogą to tylko te osoby, które z przekonaniem deklarują, że będą bronić życia. „Chcieliśmy– mówi Bogdan Romaniuk, pomysłodawca i fundator dzwonu – żeby to nie była zabawa, ale świadome zobowiązanie się do obrony życia”.  Dyżur przy dzwonie pełnić będą Rycerze Kolumba. Dzisiaj na godzinę 15.00 zapraszamy do Sanktuarium wszystkich, którzy należą do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. W poniedziałek, wtorek i środę procesja o godz. 17.30. W czwartek zakończeni oktawy po Mszy św. wieczornej procesją do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz prosimy aby przygotowały siostry zakonne, drugi Klub Inteligencji Katolickiej, trzeci Akcja Katolicka z katechetami oraz czwarty Odnowa w Duchu Świętym. Po procesji poświęcenie wianków. Wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, przystroili domy i trasę procesji oraz zapewnili bezpieczne przejście bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego i sprawnego przebiegu procesji.
 4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. rano o godz. 7.00 oraz po południu o godz. 17.00 i o godz. 18.00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z uroczystym Aktem Oddania Parafii Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa modlić się będziemy też za zmarłych w wypominkach z racji drugiego piątku miesiąca. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W piątkową Uroczystość przypada święto patronalne kościoła w Dąbkowie. Z tej racji w przyszłą niedzielę w Dąbkowie Uroczystość odpustowa z sumą o godz. 12.00, połączona z dziękczynieniem w 10. rocznicę rozpoczęcia budowy kościoła.
 6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 7. W przyszłą niedzielę wypada wspomnienie św. Antoniego a jednocześnie jest to trzynasty dzień miesiąca. Procesja fatimska po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W tym tygodniu we wtorek 8 czerwca – czcić będziemy św. Jadwigę Królową. (1374-1399).
 9. Taca zbierana podczas Mszy Św. w przyszłą niedzielę, 13 czerwca będzie przeznaczona na spłatę rachunków za wykonane prace remontowe przy naszym kościele oraz na spłatę raty w Banku.
 10. Zachęcamy do nabycia NIEDZIELI lub GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Gazety są na stoliku pod chórem. Przy dzwonie u Rycerzy Kolumba można nabyć okolicznościowy folderek o naszym kościele. Ofiara w wysokości 10 zł. przeznaczona jest na potrzeby remontowe Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.
 11. Wszystkim parafianom, gościom, życzymy miłej, dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej.