Boże Ciało.

  1. Dziś uroczystość Bożego Ciała. O godz. 9.30 uroczystej Mszy św. odprawianej dla całego miasta Lubaczowa przewodniczył będzie ks. Biskup Marian Rojek. On też poprowadzi procesję eucharystyczną ulicami miasta. W dzień Bożego Ciała Msze św. w konkatedrze o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 13.00 i 18.00. W kościołach filialnych o godz. 16.00. Procesja w czasie oktawy o godz. 17.30.
  2. Dzisiejsza uroczystość jest też wielkim dziękczynieniem za przypadające w dniu dzisiejszym XXX – lecie wizyty Papieża św. Jana Pawła II w naszym mieście. Po procesji delegacje władz samorządowych oraz przedstawiciele instytucji i społeczeństwa złożą kwiaty pod pomnikiem Papieża przy kościele św. Karola B. i pod obeliskiem przy stadionie upamiętniającym Mszę św., którą odprawił Jan Paweł II dla ponad 200 tyś. pielgrzymów zebranych w dniu 3 czerwca 1991 roku na lubaczowskich błoniach.
  3. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa przez czerwiec o godz. 17.00.
  4. Jutro pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą św. Do chorych udamy się z Komunią św. przed południem.
  5. W sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja z nabożeństwem pierwszo-sobotnim oraz z modlitwami o uzdrowienie fizyczne i duchowe oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  6. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
  7. W niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy św. procesja eucharystyczna dokoła kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Spowiedź dzieci rocznicowych, rodziców i rodzeństwa w piątek i w sobotę od godz. 16.30. Próba przed komunią rocznicową w sobotę od godz. 15.30.
  8. W najbliższą niedzielę 6 czerwca przy naszym kościele przez cały dzień będzie ustawiony dzwon „dzieci nienarodzonych” – wykonany na zamówienie podkarpackiej Fundacji „Życiu tak”. W ważący niemal tonę dzwon „Głos Nienarodzonych”po raz pierwszy uderzył we wrześniu 2020 roku w Rzymie, po poświęceniu dzwonu, sam papież Franciszek. Wtedy też powiedział „Oby jego dźwięk obudził sumienia rządzących i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na całym świecie”. Od tamtej pory dzwon wędruje po całej Polsce. „Dzwon dzieci – wyjaśnia Bogdan Romaniuk z Fundacji ŻYCIU TAK – ma budzić sumienia nie tylko przywódców państw, ale także zwykłych ludzi. Tradycyjnie dźwięk dzwonu wzywał przez wieki na modlitwę. Również i nasz ma takie zadanie. Powinniśmy się modlić za nienarodzone dzieci, za rodziców, którzy rozważają możliwość zabicia nienarodzonego dziecka, aby tego nie robili. Za lekarzy, aby uznali, że zabicie nienarodzonego jest sprzeczne z ich etosem zawodowym, a także za organizatorów opieki medycznej, aby nie narażali personelu medycznego na łamanie sumień oraz za rządzących, aby jeszcze bardziej chronili nienarodzone dzieci – wyjaśnia Bogdan Romaniuk.  Przez całą niedzielę każdy kto zadeklaruje, że jest zwolennikiem ochrony życie od poczęcia do naturalnej śmierci będzie mógł w niego uderzyć w imieniu dzieci nienarodzonych i odmówić modlitwę. Dyżur przy dzwonie pełnić będą Rycerze Kolumba.
  9. Dzisiaj nasz ksiądz Sławomir obchodzi 15. rocznicę święceń kapłańskich a nasz ks. Lesław dzień swoich imienin. Czcigodnym kapłanom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych w życiu kapłańskim, zdrowia i opieki naszej Pani Łaskawej. Niech radość i pokój będą zawsze w ich sercu. Szczęść Boże. Plurimos annos.
  10. Wszystkim życzymy pięknego świętowania i dobrych spotkań w najbliższych dniach.