Konkatedra.

  1. W miniony piątek miał miejsce Akt poświęcenia narodu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Podjęli go biskupi polscy w setną rocznicę pierwszego aktu poświęcenia. To wydarzenie o doniosłym znaczeniu. Akt taki był już kilkakrotnie podejmowany przez biskupów na przestrzeni minionych 100 lat, a działo się to w momentach szczególnie trudnych. Ufamy, że schronienie się w Sercu Jezusa przyniesie owoce w życiu tak poszczególnych osób, jak i w konsekwencji w życiu całego narodu.
  2. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo codziennie o godz. 17.30. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byliśmy, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
  3. Dzisiaj w niedzielę, 13 czerwca, kolejne wspomnienie objawień Matki Bożej w Fatimie. Procesja różańcowa po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy Św. będzie przeznaczona na cele remontowe przy naszym kościele oraz na spłatę raty bankowej. Obecnie trwają prace przy malowaniu dachu na konkatedrze. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii na tacę oraz przez konto bankowe.
  5. W liturgii tygodnia wspominamy; dzisiaj św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Odpust w Horyńcu, w poniedziałek –  bł. Michała Kozala , bpa i męczennika, w czwartek – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Z tej racji w przyszłą niedzielę w Dąbrowie suma odpustowa o godz. 12.00.
  6. W dniach 19 i 20 czerwca br. na Rynku Miejskim w Lubaczowie odbędzie się wspaniałe wydarzenie ewangelizacyjno – uwielbieniowe STREFA MOCY. Na mobilnej scenie wystąpią pełni entuzjazmu artyści z całej Polski wraz z rodzinami, którzy bardzo mocno doświadczyli działania Boga w swoim życiu. Prowadzący i uczestnicy Strefy Mocy poprzez śpiew, modlitwę, uwielbienie, konferencje chcą pokazać, że w swoim życiu zachwycili się Jezusem i odnaleźli szczęście i pokój serca. Mamy nadzieję – mówi główny pomysłodawca STREFY MOCY Witek Wilk – że Rynek w Lubaczowie napełni się rodzinami, dziećmi, młodzieżą, ludźmi samotnymi i nieszczęśliwymi, wierzącymi i tymi którzy stracili wiarę w Boga, że będzie to czas odnowienia, uzdrowienia, odrodzenia i wielkiego uwielbienia dla Jezusa. Przyjdź i odbierz obietnicę, jaką dał Ci Bóg i zacznij żyć pełnią życia”. Wydarzenia na rynku rozpoczną się po Mszy św. wieczornej w sobotę i w niedzielę. Zwracamy się z prośbą do parafian o przyjęcie do swoich domów na jedną lub dwie noce gości, którzy przybędą na to wydarzenie (potrzeba ok. 25 miejsc noclegowych). Chętnych i mających możliwości do ugoszczenia zapraszamy do zakrystii.
  7. Komunikat KEP. Biskupi zebrani na Konferencji Episkopatu Polski podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu z dniem 20 czerwca dyspens od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy były udzielone z powodu koronowirusa i obowiązujących obostrzeń sanitarnych.
  8. Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej w domu św. Zygmunta spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które w tym roku wyjeżdżają na wakacyjne rekolekcje Oazowe.
  9. Msza św. o urodzaje zamówiona przez mieszkańców z ul. Dąbka w Lubaczowie i ulic przyległych odprawiona będzie w niedzielę 20 czerwca o godz. 13.00.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Znajdziemy m.in. w tygodniku Gość Niedzielny „Poświęcamy Ci”. W „Niedzieli”„Jak i Kogo głosimy?”

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.