Informacje parafialne.

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. O godz. 17.30 Rycerze Kolumba poprowadzą Różaniec w intencji Rodziny, Kościoła i Ojczyzny.
 2. We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. W kościołach dojazdowych Msze św. o godz. 16.00. Na Mszach św. poświęcane będą świece – gromnice. Jednocześnie od 1997 roku 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzony będzie Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez Papieża św. Jana Pawła II. W tym dniu modlitewnie wspieramy siostry zakonne, szczególnie pracujące w naszej parafii siostry Józefitki i Siostry Albertynki, a także zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest codzienna modlitwa za cały Kościół i za każdego z nas. Ofiary na utrzymanie domów klasztornych sióstr z zakonów kontemplacyjnych można złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła. W tym dniu przypada 15 rocznica sakry biskupiej Biskupa Mariana Rojka.
 3. W środę pierwsza środa miesiąca. Wspomnienie św. Błażeja, patrona osób chorych na gardło. Modlitwa ze świecami w intencji uwolnienia nas od chorób gardła w czasie Mszy św. przed końcowym błogosławieństwem. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. Józefa połączone z Męskim Różańcem. Serdecznie zapraszamy do modlitwy młodzież męską, zapraszamy ojców i mężów. Z racji Roku św. Józefa możliwość zyskania odpustu.
 4. W czwartek o godz. 17.00 rozpoczną się comiesięczne modlitwy w intencji powołań prowadzone przez Wspólnotę Rodzin Osób Powołanych. O godz. 18.00 Msza św. w intencji beatyfikacji o. Wenantego Katarzyńca.
 5. W piątek przeżywać będziemy pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w Dąbkowie o 15.00, a w Dąbrowie o 16.00. W kościele parafialnym o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Zachęcamy, aby w piątek lub dni poprzedzające skorzystać ze spowiedzi przed mszą św. poranną lub wieczorną. Istotą odprawianych pierwszych piątków jest przyjęcie Komunii św. wynagradzającej za grzech nasze i całego świata. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią św. przed południem.
 6. W sobotę mszą św. wieczorną o godz. 18.00 rozpoczniemy nasze comiesięczne spotkanie pierwszosobotnie. Po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe połączone z wieczorem uwielbienia i modlitwami o uzdrowienie duchowe i fizyczne. W trakcie nabożeństwa odbędzie się obrzęd egzorcyzmowania soli i wody, z tej racji, że dzień wcześniej przypada wspomnienie św. Agaty.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, po mszy św. o godz. 8.00. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 8. W dniach 20 i 27 lutego odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 9. We wtorek 2 lutego o godz. 14.00 w Miejskim Domu Kultury rozstrzygnięcie XIII Przeglądu Zespołów Kolędniczych HERODY 2021. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale FB naszej parafii. 
 10. Trwają prace związane z malowaniem wnętrz konkatedry. W minionym tygodniu wykonano koleją część prac związaną z modernizacją nagłośnienia w kościele. Prace będą kontynuowane w tym tygodniu.
 11. W ostatnim czasie do wieczności odeszli z naszej wspólnoty: Zofia Kopciuch l. – 84, Wojciech Kornaga l. – 65; Helena Maciejowska l. 66 oraz Maria Janczura z Opaki, której pogrzeb będzie jutro. Dobry Jezu…
 12. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety na stałym miejscu.
 13. Przypominamy, że względu na trwającą epidemię nadal obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii, prosimy także o dezynfekowanie dłoni.
 14. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli zawierzają opiece Matki Bożej Łaskawej i św. Michała Archanioła.