KONKATEDRA.

 1. Dziś w V Niedz. zw. Jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania i ich rodzicami.
 2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 7.00 i o godz. 18.00.
 3. W środę 10 lutego wspomnienie 81. rocznicy pierwszej wywózki i deportacji ludności polskiej pod okupacją sowiecką w głąb Rosji, (10.02.1940 r., 220 tyś. osób). Modlitwa przy pomniku pamięci Ofiar nazizmu i komunizmu w tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W czwartek 11 lutego przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorego. W tym dniu od kilku lat obchodziliśmy Powiatowo – Dekanalny Dzień Chorego. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie oficjalnych obchodów. Mszę św. w intencji chorych i wszystkich opiekujących się chorymi odprawimy o godz. 11.00. Pół godziny wcześniej Różaniec Ze względu na pandemię nie będzie w tym dniu udzielany sakrament namaszczenia chorych. Wszyscy chorzy pozostający w domu będą mogli się łączyć z kościołem przez internet i telewizję kablową.
 5. W piątek drugi piątek miesiąca. O godz. 17.30 różaniec wypominkowy, a w czasie mszy św. wieczornej polecać dusze zmarłych w wypominkach rocznych.
 6. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Walentego, patrona zakochanych, narzeczonych i małżonków.  W tym dniu zachęcamy młodych do modlitwy o dobrego współmałżonka. Naszą modlitwą obejmiemy także tych, którzy przygotowują się do małżeństwa. Narzeczonym przypominamy, że najbliższy dzień skupienia z kursem przedmałżeńskim odbędzie się w dniach 20 i 27 lutego br.
 7. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca taca na ogrzewanie kościoła, na opłatę rachunków i na prace związane z malowaniem kościoła.
 8. Zbliża się WIELKI POST. Wydawnictwo Święty Wojciech przygotował książeczkę „40 dni z Bogiem” Pomocnik wielkopostny – do pobrania będzie od przyszłej niedzieli.
 9. Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy o warunkach, jakie stawia Kościół kandydatom do bierzmowania i jak Ojciec Pio przeżył epidemię. Z Gościa Niedzielnego dowiemy się co mówi do nas Apokalipsa św. Jana oraz o pracy lutnika z Zakopanego. 
 10. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: Marię Janczura l. 96; Zofię Górską l. 94 oraz Janinę Kowal l. 71. Wieczne odpoczywanie…..
 11. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli. Pod Twoją obronę………