KONKATEDRA

  1. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku. Zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Dzisiaj także z inicjatywy Papieża Franciszka przeżywamy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Szczególny dzień, który ma nam przypomnieć o wartości czytania i rozważania Pisma Świętego dla pogłębienia wiary i zaufania Bogu.
  2. W piątek zakończyła się wizyta duszpasterska, która miała w tym roku typowo modlitewny charakter. Odwiedziliśmy ok. 2/3 rodzin naszej parafii. Spotkaliśmy się z bardzo życzliwym przyjęciem i wdzięcznością oraz opinią, że w tak trudnym czasie udało się spotkać i wspólnie pomodlić podtrzymując piękną tradycję kolędy noworocznej w naszym kościele. Ze swej strony dziękujemy za otwarte drzwi i serca. Ufamy, że błogosławieństwo i poświęcenie domu umocni wiarę i nadzieję w tym niełatwym dla wszystkich czasie. Tych wszystkich, z którymi nie udało się spotkać, także otaczamy naszą modlitwą i wypraszamy u stóp naszej Pani Łaskawej potrzebne łaski, szczególnie łaskę zdrowia i Bożej opieki. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary kolędowe oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii.  Dzięki tym ofiarom będziemy mogli kontynuować prace remontowe przy kościele. Bóg zapłać.
  3. W dniu dzisiejszym także chcemy podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w roku ubiegłym w pomoc charytatywną naszej Parafii dla rodzin ubogich. Dzięki zaangażowaniu Parafialnego Oddziału Caritas oraz młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas zebrano i rozdano prawie 5 ton żywności. Przygotowaliśmy w ramach akcji „Pomoc dla Seniora”, „Paczka żywnościowa na Wielkanoc”, „Akcja – Tak Pomagam”, „Spiżarnia Caritas”, „Paczka na Boże Narodzenie” prawie 300 paczek żywnościowych. Szacunkowa wartość przekazanej pomocy to ponad 30 tyś. złotych. Parafia także, na miarę możliwości udzieliła wsparcia finansowego kilkunastu osobom w zakupie leków. Dziękuję ks. Sławkowi i pozostałym księżom oraz wolontariuszom za zaangażowanie i poświęcony czas.
  4. Przy naszej Parafii w Domu św. Zygmunta, prowadzona jest Poradna Rodzinna i Małżeńska z której pomocy skorzystało w minionym roku kilkanaście par małżeńskich. Dziękuję Paniom doradczyniom życia rodzinnego i księdzu Michałowi, który także jest zaangażowany w pracę Poradni, za poświęcony czas i włożony wysiłek.
  5. Przypominamy, że 2 lutego br. odbędzie rozstrzygnięcie XIII Przeglądu Zespołów Kolędniczych “HERODY-2021”. W tym roku w przeglądzie wezmą udział te zespoły, które wyślą do dnia 28 stycznia nagrane filmy swojego występu. Szczegółowe informacje są na plakacie i w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej parafii lub Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.
  6. Dzisiaj w Polsce prowadzona jest zbiórka na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Ofiary na ten cel można składać do skarbonek przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.
  7. Wychodząc naprzeciw zaleceniom Ojca Świętego I prośbom czcicieli św. Józefa pragniemy zapowiedzieć, że od Wielkiego Postu rozpoczniemy w każdą środę Nabożeństwo do św. Józefa, modląc się w intencji Rodzin, Kościoła I Ojczyzny.
  8. Msze św. w tym tygodniu wieczorem o godz. 18.00. W liturgii przypada: w poniedziałek 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek wspominamy świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, w czwartek 28 stycznia św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest NIEDZIELA i nowy „Gość Niedzielny” a w nim m.in. artykuł o tym, jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania i jakie mogą być jego efekty w przyszłości. W Niedzieli przeczytamy co na temat aborcji, eutanazji i rozwodów mówi chrześcijaństwo, judaizm i islam.

Modlitwa zawierzenia …….