Konkatedra.

  1. Dziś  II Niedziela Zwykła. Spotkanie rodziców, których dzieci przygotowują się w naszej parafii do Pierwszej Komunii św. po Mszy św. o godz. 11.00. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 I o 18.00.  W sobotę dodatkowa Msza św. kolędowa o godz. 17.00.
  2. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i do skarbony w świątyni na cele wspólnoty parafialnej, utrzymanie świątyni I prace remontowe. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i prowadzone remonty. W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace malowania wnętrza konkatedry. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
  3. W tym tygodniu ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich, które w związku z panująca pandemią ograniczają się do wspólnej modlitwy w intencji rodziny oraz do pobłogosławienia i pokropienia domu wodą święconą. Prosimy bardzo, aby na czas spotkania wszyscy domownicy mieli maseczki. Odwiedzimy te rodziny, które otworzą drzwi swoich domów i mieszkań i zaproszą księdza na modlitwę. Rodziny obawiające się koronowirusa lub objęte kwarantanną mogą przełożyć kolędę na inny termin lub przyjąć błogosławieństwo przez otwarte drzwi na progu domu.
1.

 

18.01. Poniedziałek15.00 1 ksiądz – Ul. Kopernika

2 księży – ul. Słowackiego wraz z blokami 13,15,17,19,21

1 ksiądz- ul. Krasickiego, ul. Hubala, ul. Sucharskiego, ul. Paneckiego, ul. Pileckiego (rozpoczęcie od ul. Konery)

2.19.01. wtorek15.00– ul. Słowackiego wraz z blokami 24;26;28;30
3.20.01. środa15.00ul. Norwida bloki 4;6;8
4.21.01. czwartek15.00– ul. Krasińskiego z blokami 17,14,19, ul. Norwida blok 10
5.22.01. Piątek15.00 – zgłoszenia indywidualne

 

  1. W poniedziałek rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Tegoroczne hasło tygodnia ekumenicznego: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.
  2. We wtorek dzień imienin ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego. W jego intencji, modlić się będziemy szczególnie podczas Mszy św. wieczornej.
  3. W czwartek (21.01), przypada Dzień Babci, a w piątek (22.01) Dzień Dziadka. Bardzo często tak wiele im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa oraz serdeczna pamięć.
  4. W sobotę 23 stycznia o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny z racji 158. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Po Mszy św. modlitwa I zapalenie zniczy pod krzyżem przy wejściu do Sanktuarium, który upamiętnia tamto wydarzenie.
  5. W dniu 2 lutego br. odbędzie XIII Przegląd Zespołów Kolędniczych “HERODY-2021”. W tym roku w przeglądzie wezmą udział te zespoły, które wyślą do dnia 28 stycznia nagranie swojego występu. Szczegółowe informacje są na plakacie i w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej parafii lub Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.
  6. Dziękujemy za przestrzeganie zasad sanitarnych w naszym kościele. Prosimy o zakrywanie ust i nosa, dezynfekcję dłoni, przekazywanie znaku pokoju przez skinienie. Osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na dłoń niech podchodzą w pierwszej kolejności przy filarach prezbiterium konkatedry.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Nowy numer tygodnika „Niedziela” podejmuje m.in. takie zagadnienia jak paląca potrzeba jedności chrześcijan, zwrócenie uwagi na troskę o młodzież – “Trudno nie zauważyć, że ktoś zawładnął młodym pokoleniem” – refleksja zmarłego niedawno egzorcysty – ks. Rajchela z Jarosławia). Gazety na stoliku pod chórem.

Pod Twoją obronę..