OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedz. zw. – – 14.06.2020 r.              

 1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzisiaj zapytajmy siebie: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcili.
 2. Dziś XI niedziela zw. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Jezusowego codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy.
 3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania i ich rodzicami.
 4. Dziękujemy bardzo wszystkim którzy włączyli się w świętowanie Uroczystości Bożego Ciała. Parafianom, którzy przygotowali ołtarze, osobom, które niosły chorągwie i feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty. Wielkie Bóg zapłać! W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Uroczysta procesja do czterech ołtarzy po Mszy św. wieczornej. Ołtarz pierwszy prosimy, aby przygotowały Siostry Józefitki z Grupą Modlitewną św. Józefa, drugi KIK, trzeci katecheci wraz z Akcją Katolicką i czwarty Legion Maryi wraz z Odnową w Duchu Świętym. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków a chłopców do asystowania przy feretronach. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
 5. W środę przypada uroczystość św. Brata Alberta Chmielowskiego – patrona kościoła w Dąbrowie, ale zgodnie z zapowiedzią już dzisiaj o godz. 12.00 uroczystość odpustowa ku jego czci.
 6. W piątek, 19 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji za tydzień w niedzielę także o godz. 12.00 suma odpustowa w Dąbkowie. W piątek, ponieważ wypada uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 8. W najbliższą sobotę od godziny 9.00 drugie spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego. Wykłady w sobotę poprowadzą panie doradczynie z Poradni Rodzinnej.
 9. Także w sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 10:00.
 10. Trwają jeszcze zapisy na jednodniową pielgrzymkę nauczycieli na Jasną Górę w dniu 2 lipca.
 11. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie rodziców dzieci pierwszo komunijnych na którym zdecydowano, że w tym roku Pierwsza Komunia św. będzie do wyboru w dwóch terminach: w niedzielę 5 lipca i w niedzielę 23 sierpnia.
 12. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika katolickiego NIEDZIELA lub Gościa Niedzielnego. Jak zawsze warto nabyć i czytać prasę katolicką.
 13. Niech dzisiejsza niedziela upłynie Wam wszystkim w gronie rodziny i najbliższych, a na nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże. Pod Twoją obronę ……… w intencji Ojczyzny i Parafii.