OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 7.06.2020 r.

 

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku.

2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy dzisiaj złożyli ofiarę na fundusz remontowy kościoła. Dziękuję także tym, którzy złożyli ofiarę przez przelew internetowy. Pragnę poinformować, że trwają prace malarskie w konkatedrze, w tym tygodniu rozpoczniemy też malowanie dachu na łączniku pomiędzy konkatedrą a sanktuarium.

3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych a po mszy św. o godzinie 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do pierwszej komunii świętej. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa -Boże Ciało. Uroczysta Msza św. odprawiana dla mieszkańców całego miasta Lubaczowa, przez J.E. Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego i księży z obydwu parafii w kościele św. Karola Boromeusza o godz. 9.30. Następnie procesja eucharystyczna do Konkatedry. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Unii Lubelskiej (Państwo Rozmusowie), drugi przy Starostwie Powiatowym, trzeci przy ul. Rynek (Sklep HEBAR) i czwarty przed Sanktuarium. Tutaj też zakończenie procesji uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W czasie procesji uczestników obowiązuje zasłonięcie ust i nosa maseczką oraz w miarę możliwości zachowanie odpowiedniego dystansu między uczestnikami procesji. W dzień Bożego Ciała Msze św. w Sanktuarium o godz. 30; 8.00; (msza  św. bezpośrednio po procesji) 13.00 i 18.00. W kościołach filialnych o godz. 16.00. Zachęcamy do udekorowania flagami i emblematami religijnymi naszych okien w domach i balkonów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Zwracamy się także z gorącą prośbą do członków kółek różańcowych, stowarzyszeń i grup modlitewnych, aby zatroszczyli się o godny wygląd chorągwi, sztandarów i feretronów, które będą niesione podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci starsze i młodsze do asysty przy chorągwiach oraz do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 18.00 w kościele św. Karola.

5. W oktawie Bożego Ciała procesja ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

6. W piątek, 12 czerwca, wspominamy bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego i bł. Stanisława Starowieyskiego, męczenników czasu II wojny światowej, związanych z Diecezją Zamojsko-Lubaczowską

7. W piątek także przypada 21. rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Zamościu

8. W sobotę mszą św. w Sanktuarium o godz. 9.00 rozpocznie się dzień skupienia dla narzeczonych połączony z kursem przedmałżeńskim. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

9. Serdecznie zapraszamy ministrantów i lektorów na spotkanie formacyjne w sobotę o godz. 10.00.

10. W sobotę, 13 czerwca, zapraszamy na pokutny Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:00.

11. Także w sobotę w liturgii wspominać będziemy św. Antoniego. Z parafii św. Karola wyruszy piesza pielgrzymka do św. Antoniego w Nowinach Horynieckich.

12. W przyszłą niedzielę obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców. Spotkanie rozpocznie się mszą św. o godz. 9.30. Spotkanie informacyjne po mszy św.

13. W najbliższą niedzielę w Dąbrowie uroczystość odpustowa ku czci św. Brata Alberta. Suma o godz. 12.00. Odpust w Dąbkowie w niedzielę 21 czerwca. Suma także o godz. 12.00.

14. Trwają zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę w dniach 1-2 lipca 2020 r. Szczegóły i zapisy w kancelarii.

15. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy religijnej. Sporo informacji o wydarzeniach w diecezji i w Lubaczowie.