OGŁOSZENIA  –  XII   Niedziela  Zwykła  – 21.06.2020 r.

 1. Dziś XII Niedz. zw. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 2. Dziś odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbkowie. Suma o godz. 12.00.
 3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzić będziemy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Pamiętajmy także o zmarłych ojcach.
 4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy.
 5. W piątek 26 czerwca czcić będziemy św. Zygmunta Gorazdowskiego. Dzień modlitwy w intencji sióstr Józefitek założonych przez Gorazdowskiego. Po mszy św. porannej i wieczornej błogosławieństwo relikwiami Świętego.
 6. W sobotę 27 czerwca wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że bierzmowanie młodzieży odbędzie się w dzień uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29.06.2020 r. o godz. 18.00. Pierwsza Komunia święta wyjątkowo w tym roku odbędzie w dwóch terminach. Pierwszy termin 5 lipca o godz. 11.00, zaś drugi w dniu 23 sierpnia także o godz. 11.00. Uroczystość rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 12 lipca.
 8. W związku z tym spotkanie, przed komunią świętą rocznicową, dla dzieci z klas czwartych i ich rodziców w poniedziałek o godz. 16.00. Próby przed bierzmowaniem dla młodzieży klas ósmych – wtorek, środa i czwartek o godz. 19.00.  Spotkanie z rodzicami młodzieży przystępującej do bierzmowania w poniedziałek po mszy św. wieczornej.
 9. W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i szkół średnich w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do kościoła na modlitwę lub włączenia się w modlitwę, która będzie także transmitowana przez łącza internetowe.
 10. W dniu 2 lipca br. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu ks. abp Stanisław Gądecki poprowadzi uroczysty Akt zawierzenia Świętemu Józefowi naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce. To opatrznościowe i historyczne wydarzenie przypada w 150. rocznicę ogłoszenia Świętego Józefa przez papieża Piusa IX patronem Kościoła katolickiego. W związku z tym również nasza parafia będzie przygotowywać się do tego wydarzenia poprzez nowennę od 23 tj. od wtorku. Każdego dnia po mszy św. wieczornej modlić się będziemy do św. Józefa, zaś akt zawierzenia naszej parafii św. Józefowi dokonamy w pierwszy czwartek lipca na Mszy św. wieczornej. Święty Józef jest Patronem Świętego Kościoła Katolickiego, Rodzin, Mężów i Ojców i Czasów Ostatecznych!
 11. Ze względu na panującą obecnie sytuacją w naszym kraju nie odbędą się w tym roku tradycyjne rekolekcje oazowe. Przy naszej parafii zostaną jednak zorganizowane tygodniowe zajęcia dla dzieci i młodzieży z Lubaczowa w terminie od 12 do 18 lipca. Spotkania odbywać się będą w godzinach 14-20. Zapraszamy chętnych, zapisy do przyszłej niedzieli. 
 12. W przyszłą niedzielę, 28 czerwca odbędą się wybory Prezydenta Rzeczpospolitej. To ważne wydarzenie w życiu narodu. Zachęcamy do świadomego udziału w wyborach. Po każdej Mszy św. modlimy się o mądrość dla siebie i wszystkich Polaków oraz o wybór właściwej osoby.
 13. Czasopisma katolickie do nabycia na stolikach przy wyjściu z kościoła. Tam można zaopatrzyć się w najnowszy numer “Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy religijnej w czasie wakacyjnym.
 14. Modlitwa „Pod Twoją obronę” ……