Informacje parafialne.

 1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Porządek mszy św. wakacyjny: 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00, o godz. 8.00 w DPS, w Dąbkowie o godz. 9.30 i 11.00 w Dąbrowie. W ciągu tygodnia Msze św. o 7.00, 17,00 i o 18.00. W okresie wakacyjnym spowiedź przed Mszą św.
 2. W sobotę Msza św. wotywna do Matki Bożej Łaskawej o godz. 17.00. Po niej Nowenna. Masza św. o godz. 18.00 będzie Mszą św. niedzielną, dla tych którzy z ważnych powodów nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w niedzielę.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po Mszy św. o godz. 7.00.
 4. Kancelaria w czasie wakacji czynna od godz. 9.00 do 10.00 oraz po mszy św. Wieczornej od 18.45 do 20.00. Do chorego prosimy dzwonić o każdej porze.
 5. Dzisiaj w niedzielę 7 lipca podczas Eucharystii o godz.15.00 w kościele św. Doroty w Markowej, błogosławiona Rodzina Ulmów zostanie ogłoszona patronami województwa podkarpackiego. Z tej też okazji w dniu dzisiejszym w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbędzie się wydarzenie pod nazwą “Opowiem Ci o Sprawiedliwych”. To wydarzenie w ramach którego obejrzymy film, wysłuchamy prelekcji ks. Pawła Tołpy, autora książki o rodzinie Ulmów oraz będziemy mogli obejrzeć okolicznościową wystawę, ma na celu promocję i obronę dobrego imienia polskich Sprawiedliwych, w tym szczególnie Błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej, która została brutalnie rozstrzelana przez Niemców 24 marca 1944 roku. Józef, Wiktoria oraz ich siedmioro dzieci – w tym jedno nienarodzone – ponieśli śmierć za ukrywanie i pomoc ludności żydowskiej w czasie holocaustu. Za tę postawę miłosierdzia wobec bliźnich cała rodzina została decyzją papieża Franciszka włączona do grona błogosławionych. Serdecznie zapraszamy do MDK-u i udziału w tym wartościowym wydarzeniu. 
 6. W tych dniach przeżywamy kolejną 17. rocznicę śmierci ks. prałata Franciszka Nuci. Msza św. za spokój Jego duszy będzie we wtorek 9 lipca o godz. 18.00.
 7. W czwartek 11 lipca obchodzona będzie 81. rocznica mordów wołyńskich, Na Mszę św. w intencji pomordowanych o godz. 18.00 oraz na złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i marsz pamięci zapraszamy wraz z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowowschodnich.
 8. W sobotę 13 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 procesja fatimska. W czasie nabożeństwa odmówimy różaniec w intencji wynagradzającej i w intencji pokoju na świecie – szczególnie na Ukrainie.
 9. 1 lipca minęła pierwsza rocznica działalności Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego przy Parafialnym Oddziale Caritas Parafii św. Stanisława. Stacji Opieki mieści się w budynku obok Domu św. Zygmunta. Pielęgniarki w ramach umowy z NFZ wykonują podstawową opiekę pielęgniarską oraz opiekę długoterminową. Chcąc korzystać z opieki pielęgniarskiej wystarczy odwiedzić siedzibę Centrum Pielęgniarstwa i złożyć deklarację.  W Stacji Opieki Caritas prowadzimy także wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego i pielęgnacyjnego potrzebnego przy opiece nad chorymi.
 10. Trwają prace przy konserwacji polichromii w Sanktuarium. Dodatkowo wykonano już nowe okablowanie do instalacji nagłośnieniowej i multimedialnej. Bóg zapłać za złożoną przez konto bankowe ofiarę na remont w wysokości 500 zł. oraz ofiarę indywidualną w wysokości 100 zł. Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.
 12. Trwa czas wakacji dla dzieci i młodzieży i dla wielu dorosłych okres urlopowy. Pamiętajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Na ten błogosławiony czas odpoczynku życzymy obfitości Bożych łask, szczególnie potrzebnej dobrej pogody. Wszystkim gościom życzymy dobrego odpoczynku w naszym mieście.