Informacje Parafialne.

 1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. 
 3. W dzisiejszą III niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na inwestycje przy naszej parafii. W intencji  ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami pieniężnymi Msza św. o godz. 11.00. Od jutra rozpoczną się prace w naszym sanktuarium. W związku z tym codzienna Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w konkatedrze. Ołtarz adoracji będzie przy epitafium św. Jana Pawła II. Obraz Matki Bożej umieszczony będzie w prezbiterium konkatedry.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie i rozdanie książeczek pierwszokomunijnych dla dzieci z klas III – ich. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.
 5. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Z tej racji dzisiaj w Cieszanowie uroczystości odpustowe.
 6. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje.
 7. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. 
 8. W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00.
 9. Tegorocznych maturzystów zapraszamy w piątek o godz. 8.00 na Mszę św. dziękczynna za czas edukacji w szkole średniej. Na zakończenie Mszy św. modlitwa do Ducha Świętego i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na czas bezpośredniego przygotowania do matury.
 10. Już dziś zapowiadamy, ze uroczysty ODPUST KU CZCI NAJŚWWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ LWOWSKIEJ będzie 7 maja. Uroczystej mszy św. odpustowej i dziękczynnej w 50. rocznicę intronizacji obrazu przewodniczył będzie ks. kardynał Gerhard Miller z Rzymu.
 11. Przygotowaniem duchowym do uroczystości jubileuszowych będzie tygodniowe Jerycho Różańcowe w dniach od 1 do 7 maja. Zapisy na czuwanie i adorację prowadzone są od dzisiaj w zakrystii.
 12. Za pośrednictwem Matki Bożej Łaskawej i św. Jana Pawła II prośmy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele:

Módlmy się: Do Ciebie, Panie, zwracamy się z ufnością! Synu Boży, posłany przez Ojca do ludzi wszystkich czasów i żyjących w każdym zakątku świata! Błagamy Ciebie, za pośrednictwem Maryi, Matki Twojej i Matki naszej: spraw, aby w Kościele nie brakowało powołań, zwłaszcza do szczególnej służby Twemu Królestwu. Pomagaj tym, których powołujesz, by Cię naśladowali w naszych czasach: spraw, by kontemplując Twoje oblicze, przyjmowali z radością tę przedziwną misję, którą im powierzasz dla dobra Twego Ludu i wszystkich ludzi. Ty, który jesteś Bogiem i żyjesz, i królujesz z Ojcem i Duchem Świętym na wieki wieków. Amen.

 1. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dzisiejszego dnia, a  na cały tydzień  radosnego Alleluja! – Szczęść Boże!