Ogłoszenia Duszpasterskie  KONKATEDRA 

 1. W dzisiejszą XXXIII niedz. obchodzimy  Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Dzień Pamięci o Ubogich.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Dzisiaj i przez cały tydzień Nieszpory za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30. W dalszym ciągu można składać kartki wypominkowe jednorazowe i roczne.
 4. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na opłaty bieżących rachunków, spłatę raty za termomodernizację kościoła oraz na II ratę za ubezpieczenie kościołów i budynków parafialnych. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem kosztorysów, przygotowywaniem dokumentacji do ogłoszenia przetargu i wyboru wykonawcy na konserwację polichromii naszego Sanktuarium oraz uzyskaniem od konserwatora pozwoleń na w/w prace. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 5. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 ministranci odnowią swoje przyrzeczenia. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 swoje święto patronalne obchodzić będzie Akcja Katolicka.
 6. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek – św. Rafał Kalinowski, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan; we wtorek – w liturgii wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę.
 7. W środę, 22 listopada, św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie szczególnie o tych, którzy muzyką i śpiewem posługują i upiększają liturgię w naszej parafii. Z tej racji dzisiaj w kościele św. Karola Boromeusza o godz. 18.00 koncert Cecyliański. Spotkanie chórzystów Chóru Konkatedralnego z racji św. Cecylii i pierwszej rocznicy działalności chóru – jutro o godz. 18.00 w Domu św. Zygmunta. W środę zaś w MDK- koncert „Reminiscencje zaduszkowe – ku czci artystów, którzy odeszli do wieczności”. Wejściówki do nabycia w sekretariacie Domu Kultury.
 8.  W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny.
 9. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 spotkanie radnych Rady Parafialnej w domu parafialnym.
 10. W zakrystii można nabywać Świece Caritas oraz kalendarze. Do nabycia jest prasa katolicka „NIEDZIELA” z dodatkiem diecezjalnym oraz „GOŚĆ NIEDZIELNY”.
 11. Pouczeni słowami dzisiejszej Liturgii: „Strzeż mnie, mój Boże, Tobie zaufałem”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Pani Łaskawej i Świętego Michała Archanioła.