KONKATEDRA – INFORMACJE.

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. W kościele w Polsce obchodzimy XXIII Dzień Papieski. Zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na Fundusz Dzieło III Tysiąclecia, czyli stypendia dla ubogiej młodzieży. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary. Marsz Papieski rozpocznie się o godz. o godz. 20.00 przy obelisku na stadionie. Po wysłuchaniu rozważań św. Jana Pawła II wyruszymy z procesją różańcową do Sanktuarium na apel wieczorny. Następnie przejdziemy pod pomnik św. Jana Pawła II pod kościół św. Karola Boromeusza. Również w ramach Dnia Papieskiego o godz. 18.00 w kościele św. Karola koncert organowy Jarosława Tarnowskiego z Poznania.  
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 3. Różaniec dla dzieci po Mszy św. o 11.00. Nabożeństwo z wystawieniem NS o godz. 17.30. Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.15 i o godz. 17.30. W sobotę tylko o godz. 16.15. Także dzisiaj Mszą św. o godz. 13.00 rozpocznie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu ŚWIATŁO – ŻYCIE. Po Mszy św. spotkanie Domu Św. Zygmunta.
 4. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na opłatę rachunków oraz na finansowanie prac prowadzonych przy parafii. W najbliższym czasie minie termin wpłaty na rzecz diecezji tzw. podusznego, które dla naszej parafii wynosi 6025,00 złotych na kwartał. 50 % tej kwoty pochodzi z ofiar parafian a 50 % z osobistych dochodów księży. Z pieniędzy tych utrzymywane są instytucje diecezjalne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary i modlitwę w intencji dzieł parafialnych.
 5. W środę w liturgii wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. Naszą modlitwą podczas Mszy św. o godz. 18.00 otoczymy wszystkich lekarzy, ratowników medycznych, aptekarzy, pielęgniarki o raz pracowników wspierających służbę zdrowia. Szczególną modlitwą będzie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 prowadzone przez pielęgniarki z Centrum Pielęgniarstwa przy naszej parafii. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do modlitwy.
 6. W czwartek wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. NSZZ SOLIDARNOŚĆ zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji ludzi pracy i naszej Ojczyzny w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy z relikwiami błogosławionego ks. Jerzego w Sanktuarium.
 7. W piątek wspomnienie św. Jana Kantego – patrona profesorów i studentów.
 8. W sobotę czcić będziemy bł. Jakuba Strzemię, patrona naszej konkatedry.
 9. W przyszłą niedzielę w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Mszą św. o godz. 13.00 rozpocznie się w naszym kościele XI Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne”. Zapraszamy i zachęcamy, aby przyjść i posłuchać pięknych wykonań pieśni maryjnych przed obrazem Matki Bożej Łaskawej.
 10. Zbliża się miesiąc listopad. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na WYPOMINKI za zmarłych: JEDNORAZOWE i ROCZNE. Wypełnione kartki składamy w zakrystii. 
 11. W przyszłą niedzielę w Domu Caritas przy naszej parafii w godz. od 9.00 do 17.00 odbywać się będzie rejestracja do bazy dawców szpiku. W wielkiej potrzebie jest Karol z Lipska, który zachorował na białaczkę oraz wielu innych chorych. Podobna akcja przeprowadzona będzie w czwartek w Zespole Szkół w Lubaczowie. Wszystkich chętnych w wieku od 18 do 55 lat zapraszamy do rejestracji.
 12. 24 października rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary w Kościele Zdrojowym w Horyńcu. Spotkania poprowadzi Witek Wilk, szczegóły na plakatach.
 13. Dzisiejsza niedziela, to również Dzień Dziecka Utraconego. Modlitwa w intencji małżonków, którzy utracili swoje dziecko jeszcze przed narodzeniem lub zaraz po narodzeniu w czasie nabożeństwa różańcowego.
 14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz kalendarzy na 2024 rok. Prasa na stoliku w kościele a kalendarze w zakrystii. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego błogosławionego tygodnia, zachęcając do wzięcia udziału w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Niech Duch Święty nas oświeca a Matka Najświętsza do której się teraz zwracamy nas i naszą Ojczyznę ma w matczynej opiece.  (Modlitwa na drugiej stronie)

 

MODLITWA DO MATKI BOSKIEJ ŁASKAWEJ

 

        Bądź pozdrowiona Maryjo, Matko Boska i Matko nasza najłaskawsza, Królowo Polski i Pani, niezliczonymi wsła­wiona łaskami w narodzie naszym. Do stóp Twoich upa­damy w najgłębszej pokorze i hołd miłości i uwielbienia przed Tron Twój zanosimy wraz z prośbą serdeczną za naród nasz cały, za naszą najdroższą Ojczyznę!

      Królowo nasza i Pani ukochana, któraś tyle razy w chwilach najcięższych z cudowną spieszyła nam po­mocą, Tobie w opiekę oddajemy Ojczyznę naszą, wskrze­szoną za Twoim u Jezusa wstawiennictwem i na nowo Władczynią naszą Ciebie obieramy. Rząd dusz naszych Tobie zlecamy i błagamy: Wzbudź wielkich mężów w narodzie naszym; rządzącym wyjednaj ducha mądrości i roztropności, rządzonym ­­- posłuszeństwa i karności.

    Broń, o Maryjo świętości ogniska rodzinnego, ochra­niaj od zepsucia dzieci i młodzież. Nam wszystkim zaś wyjednaj wielką, silną ojców naszych wiarę i ofiarną miłość Ojczyzny, abyśmy w jedności braterskiej żyjąc, nie swojej szukali korzyści, ale dla chwały Bożej, dla dobra Ojczyzny, dla naszych współbraci wszyscy wszystko poświę­cić umieli.

Królowo Polski, módl się za nami.