Informacje. Konkatedra.

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
  2. Dzisiaj w naszej parafii podniosła uroczystość Mszy Świętej Prymicyjnej, którą odprawi wyświęcony w dniu wczorajszym ksiądz Artur Łakomy. Serdecznie zapraszamy parafian na wspólną modlitwę z naszym neoprezbiterem o godz. 13.00. Na koniec Mszy Świętej ksiądz Prymicjant udzieli prymicyjnego błogosławieństwa wszystkim obecnym na tej Eucharystii.
  3. W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Uroczysta Msza św. dla mieszkańców całego miasta Lubaczowa, odprawiona zostanie w konkatedrze o godz. 9.30 przez księży z obydwu parafii. Następnie procesja eucharystyczna z Konkatedry do kościoła św. Karola Boromeusza. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Rynek, drugi przy MDK-u, trzeci na ulicy Unii Lubelskiej przy posesji państwa Rozmusów oraz czwarty przy kościele św. Karola Boromeusza. Tam też zakończenie procesji uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  4. W dzień Bożego Ciała Msze św. w konkatedrze o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 13.00 i 18.00. W kościołach filialnych o godz. 16.00. Zwracamy się także z gorącą prośbą do członków kółek różańcowych, stowarzyszeń i grup modlitewnych, aby zatroszczyli się o godny wygląd chorągwi, sztandarów i feretronów, które będą niesione podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci starsze i młodsze do asysty przy chorągwiach oraz do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 16.00. Rycerzy Kolumba prosimy o asystę i niesienie baldachimu w czasie procesji. W oktawie Bożego Ciała procesja ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
  5. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Rano od 6.30 zapraszamy na śpiew godzinek do Serca Jezusowego. W środę Nabożeństwo do św. Józefa z racji pierwszej środy miesiąca połączone będzie z nabożeństwem czerwcowym. Dzień szczególnej modlitwy w intencji Kościoła, w intencji ojców i mężów. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla Rycerzy Kolumba.
  6. W miesiącu czerwcu, w drugą i trzecią niedzielę przeżywać będziemy uroczystości odpustowe. Za tydzień ku czci św. Brata Alberta w Dąbrowie a w niedzielę 18 czerwca w Dąbkowie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Msze św. będą o godz. 12.00.
  7. Trwają zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę w dniach 1-2 lipca 2023 r. Zapisy w zakrystii.
  8. Ksiądz Proboszcz z parafii św. Karola Boromeusza zaprasza w dniach 9 i 10 czerwca na uroczystości związane ze św. Antonim. Szczegóły programu na plakacie. Parafia św. Karola Boromeusza przeżywa dzisiaj dzień wizytacji kanonicznej.
  9. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy religijnej. W Niedzieli kolejny artykuł o wizycie Jana Pawła II w Naszym mieście.