KONKATEDRA.

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Po ostatniej Mszy św. paschał umieszcza się przy chrzcielnicy, a z krzyża zdejmuje się czerwoną stułę. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny. W naszej parafii dzień rocznicy Pierwszej Komunii świętej.
 2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 7.00, suma o 11.00 i Msza św. dla pracujących o godz. 17.00 i o 18.00. W kościołach dojazdowych Msza św. o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału w Eucharystii.
 3. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. 
 4. W środę zakończenie nabożeństw majowych. Od czwartku o 17.30 śpiewać będziemy Litanię do Serca Jezusowego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym Nabożeństwie ku czci Boskiego Serca. Rano o godz. 6.30 zapraszamy na śpiew Godzinek do Serca Jezusowego.
 5. Także w środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia NMP. W Sanktuarium w Krasnobrodzie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych.
 6. W czwartek, 1 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień szczególnej modlitwy wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Adoracja w tej intencji prowadzona przez Wspólnotę Rodzin osób powołanych od godz. 16.00. W tym dniu przypada też Dzień Dziecka. Rodziców i dzieci zapraszamy na wspólną modlitwę w czasie każdej Mszy św.
 7. W piątek chorych odwiedzimy z Komunią św. przed południem. Po Południu o godz. 15.00 ks. Biskup Mariusz Leszczyński doprawi w Dąbkowie Mszę św. z racji trwającej w naszej parafii wizytacji kanonicznej. O godz. 17.00 przewodniczył będzie Mszy św. św. dziękczynnej w 32. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w naszym mieście. W czasie tej Mszy św. udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klas ósmych ze Szkoły nr 2. (w tym dniu nie będzie Mszy św. o 18.00). Wieczorem o godz. 19.00 w Szkole Muzycznej koncert w wykonaniu chóru i orkiestry z Kraczkowej „Ave Maria” dedykowany Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Bilety do nabycia w Miejskim Domu Kultury. Szczegóły na plakatach.
 8. W sobotę, 3 czerwca, w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu. Wśród dwóch przystępujących do kapłaństwa będzie także nasz diakon Artur Łakomy. Diakona Artura i jego kolegę otoczmy naszą modlitwą, szczególnie w czasie gdy będą przeżywać rekolekcje przed święceniami.
 9. Nasz nowo wyświęcony kapłan w przyszłą niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy o godz. 13.00 odprawi Mszą św. Prymicyjną. Serdecznie do udziału w tej Mszy św. zapraszamy.
 10. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się Nabożeństwo pierwszosobotnie. Mszy św. w ramach  nowenny przed jubileuszem 50 lecia intronizacji obrazu Matki Bożej Łaskawej przewodniczył będzie ks. Stanisław Bachor – kiedyś  proboszcz parafii św. Mikołaja w Lubaczowie.
 11. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych.
 12. W przyszłą niedzielę w Hucie Różanieckiej w Szałasie nad Tanwią Koncert Piosenki Partyzanckiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00.
 13. Przy wejściach do Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer “Niedzieli” oraz Gościa Niedzielnego. W Niedzieli bardzo dobry artykuł o pielgrzymce Samorządowców do Lubaczowa i o uroczystościach odpustowych w naszym Sanktuarium.
 14. Na zakończenie dziękujemy bardzo za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości darów i owoców Ducha Świętego oraz radosnego świętowania.