Informacje Duszpasterskie. Konkatedra.

 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako niedziela biblijna, która rozpoczyna tydzień biblijny. Czas zachęty do czytania Pisma Świętego. Każda osoba, która dzisiaj przez pół godziny będzie czytać Pismo święte może zyskać odpust zupełny. W naszym Sanktuarium od jutra codziennie o godz. 17.30 czytane będzie Słowo Boże. Rozpoczniemy od Ewangelii wg św. Marka.
 2. Tydzień temu zapowiadaliśmy obecność w dniu dzisiejszym s. Teresy – Albertynki. Jednak z powodu śmierci taty nie może być razem z nami. Niemniej jednak modlitwami i ofiarami do puszek możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Albertynki w Boliwii.
 3. W poniedziałek, 24 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesioną z 23 kwietnia ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Z tej racji dzisiaj odpust w Cieszanowie. Suma o godz. 12.00. We wtorek, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka Ewangelisty. W sobotę, 29 kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
 4. W sobotę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
 5. W piątek o godz. 8.00 Msza św. dla maturzystów na zakończenie edukacji w szkole średniej oraz w intencji pomyślnego zdania matury.
 6. W sobotę  o godz. 9.00 Msza św. dla narzeczonych a następnie spotkanie w Domu św. Zygmunta w ramach kursu przedmałżeńskiego i dnia skupienia.
 7. W przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Dzień modlitwy w intencji Pasterza naszej diecezji Biskupa Mariana z racji dnia imienin.
 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Katolickie Radio Zamość – tzw. Niedziela Radiowa. W tym dniu z konkatedry odbędzie się transmisja Mszy św. o godz. 11.00. Zbiórka ofiar na utrzymanie i rozwój naszej rozgłośni, która w tym roku obchodzi 25 lecie swojego istnienia.
 9. Już dzisiaj zapowiadamy, że W niedzielę 7 maja o godz. 12.00 rozpoczną się uroczystości Odpustowe ku czci NAJŚWWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ LWOWSKIEJ na których można zyskać Papieski Odpust Zupełny. Mszy św. Odpustowej przewodniczył będzie J.E. Ks. Arcybiskup Józef Michalik z Przemyśla. Uroczystość odpustowa połączona będzie z Pielgrzymką Samorządów Województwa Podkarpackiego, Lubelskiego oraz Lwowskiego. 8 maja odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM – Głównego Patrona Polski i naszej Parafii.
 10. Wspólnota Uwielbienia działająca przy naszej parafii zaprasza na Wieczór Chwały ze Zmartwychwstałym w piątek 28 kwietnia. 18.00 Eucharystia, 18.30 Uwielbienie zakończone indywidualnym Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 11. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie rekolekcji dla kobiet ”Królewski Projekt”. Panu Pawłowi za udostępnienie sali w Rezydencji pod Orłami i tym, którzy otworzyli swoje domy i zapewnili noclegi. Udział wzięło 40 osób. 
 12. W przyszłą niedzielę na Mszy św. O godz. 13.00 poświęcenie i rozdanie książeczek komunijnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 13. Pragniemy przypomnieć, że przy naszej parafii funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego i rehabilitacyjnego dla osób chorych i niepełnosprawnych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 14. Przy wyjściu z konkatedry na stoliku wyłożone są egzemplarze „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Serdecznie zapraszamy do lektury. To bardzo ważne i cenne źródło informacji na temat życia Kościoła w Polsce i świecie.
 15. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza nam wszystkim potrzebne dary i łaski, aby Nasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi.