Niedziela Miłosierdzia – 16.04.2023 r.

 1. Gromadzimy się dziś na Eucharystii w dniu szczególnym dla całego Kościoła. Siostra Faustyna w swoim „Dzienniczku” napisała: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Za odmówienie w dniu dzisiejszym koronki do Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 w Sanktuarium oraz w kościele w Dąbkowie rozpoczniemy Godzinę Miłosierdzia. Zapraszamy do licznego udziału w tej szczególnej modlitwie.
 3. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem Caritas. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na rzecz działalności charytatywnej. Przy tej okazji składamy Bóg zapłać naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz Szkolnym Kołom Caritas za wszelką pomoc i poświęcony czas na rzecz potrzebujących.
 4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii s. Teresę z Boliwii – misjonarkę. 
 5. Od 23-29 kwietnia trwać będzie Tydzień biblijny i narodowe czytanie Pisma Świętego. W tym roku do lektury została wybrana Ewangelia wg. św. Marka. Zachęcamy, aby ją w tym czasie przeczytać i rozważać.
 6. Rektor WSD naszej diecezji „podaje do publicznej wiadomości wiernych, że za zgodą Biskupa Zamojsko – Lubaczowskiego, ma przystąpić do święceń prezbiteratu diakon ARTUR ŁAKOMY, wychowanek Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji – Zamojsko – Lubaczowskiej w Lublinie. Kto wiedziałby o postępowaniu wymienionego diakona niegodnym powołania kapłańskiego, ma w sumieniu obowiązek powiadomić o tym, w najbliższym czasie, miejscowego proboszcza lub rektora seminarium”.
 7. „Wspólnota Uwielbienia działająca przy parafii Św. Stanisława BM w Lubaczowie zaprasza na rekolekcje dedykowane kobietom pn. „Królewski Projekt – Zobacz Siebie na Nowo”. Rekolekcje odbędą się w dniach od 21 do 23 kwietnia 2023 r. w Lubaczowie. Poprowadzi je Sylwia Wilk, realizująca ten projekt od kilku lat w całej Polsce; prywatnie żona i matka. Jaki jest cel rekolekcji?, by odkryć swoje podobieństwo w Bogu, swoją tożsamość i godność córki Boga, pragnienie głębokiej relacji z Nim wspaniałość i bogactwo Słowa Bożego, obdarowania i talenty, Boży plan na swoje życie, powołanie
  i misję do służby ludziom i kościoła.” W trakcie rekolekcji będzie sprawowana Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej. Natomiast  konferencje i warsztaty będą miały miejsce w Rezydencji Pod Orłami w Lubaczowie. (Opiekę duszpasterską w trakcie rekolekcji będzie pełnił ksiądz Michał – wikariusz parafii Św. Stanisława)*.  Zapisy i informacje na plakacie 
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na opłatę rachunków i na prace remontowe przy Domu Caritas. Prace remontowe częściowo będą sfinansowane z Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska. Na ten cel parafia dotację. Z dotacji wykonane będzie odkopanie i osuszenie fundamentów budynku, docieplenie stropów oraz zainstalowanie 7 KW fotowoltaiki. Ze środków własnych prowadzony jest remont poddasza oraz malowanie dachu na budynku. Całość prac wyniesie ok. 125 tyś. zł. Prosimy na ten cel również o indywidualne ofiary.
 9. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Jest też bezpłatna gazeta radiowa „Głos Roztoczański”.
 10. Niech Chrystus, który okazuje nam Swoje Miłosierdzie umacnia naszą wiarę i miłość oraz obdarza łaskami na ten kolejny tydzień. Szczęść Boże!