Konkatedra. Informacje.

 1. Dzisiejsza niedziela jest szczególnym dniem modlitwy w intencji fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno. W tej intencji będzie odmówiony dzisiejszy różaniec, o godz. 17.30.
 2. We wtorek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W konkatedrze Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja na cmentarz gdzie zostaną odprawione modlitwy za zmarłych przy pięciu stacjach. Po procesji poświęcenie grobów i wspólnotowa modlitwa przy grobie z rodziną. Msze św. w kościołach filialnych według porządku niedzielnego. W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mają obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 3. W środę, 2 listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00; 9,00; 11.00 oraz o godz. 18.00. O godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu przy ulicy Kościuszki w intencji zmarłych odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 15.30 rozpocznie się Msza św. zbiorowa wypominkowa za zmarłych. W Dąbrowie Msza św. o 14.00 w kaplicy cmentarnej i modlitwy na cmentarzu za zmarłych. W Dąbkowie również o godz. 14.00 i przejście na cmentarz w Opace na modlitwy za zmarłych i poświęcenie grobów. Msze św. na nowym cmentarzu: 1 i 2 listopada o godz. 10.00.
 4. Od czwartku 3 listopada o godz. 17.30 śpiewać będziemy Nieszpory za zmarłych z modlitwami wypominkowymi. Wypominki roczne z różańcem i Mszą św. za zmarłych w każdy II piątek miesiąca o godz. 17.30. W intencji tych zmarłych odprawimy każdego miesiąca Mszę św. Zachęcamy, aby wypełniać kartki wypominkowe jednorazowe i roczne, polecając w ten sposób naszych zmarłych modlitwom Kościoła. Kartki składamy w zakrystii lub do skrzynki obok fotela papieskiego. 1 i 2 listopada kartki wypominkowe będzie można złożyć także w kaplicy na cmentarzu. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek. Wierni, którzy nawiedzą w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny. Warunki które trzeba spełnić: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencji papieża i Kościoła oraz pragnienie wyrzeczenia się grzechu.
 5. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00; 17.00 i o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu w pierwszą środę miesiąca Rycerze Kolumba zapraszają na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na wspólną modlitwę różańcową w intencji Rodziny, Ojczyzny i Kościoła.
 7. W czwartek Wspólnota Rodzin Osób Powołanych, która działa przy naszej parafii od trzech lat, zaprasza o godz. 16.00 na adorację i wspólną modlitwę w intencji osób powołanych i o nowe powołania.
 8. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu o od godz. 16.30. Do chorych udamy się z Komunią św. przed południem.
 9. W sobotę po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo pierwszosobotnie z Adoracją, Różańcem, modlitwami
  o uzdrowienie i uwolnienie.
 10. Za tydzień po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych. Mszą św., także w przyszłą niedzielę, w konkatedrze o godz. 11.00 odprawianą przez ks. Biskupa Mariana Rojka rozpocznie się XXXV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Pokój wam”. Po mszy św. spotkanie z Biskupem dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Bogaty program całego tygodnia jest na afiszach w gablotach ogłoszeń. Zachęcamy do zapoznania się z nim i skorzystania ze spotkań i prelekcji.
 11. Za tydzień w sąsiedniej parafii św. Karola uroczystość odpustowa ku czci patrona św. Karola Boromeusza. Suma o godz. 12.00.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz „Niedzieli” i Gościa Niedzielnego.  Chciejmy sięgać do publikatorów katolickich, bowiem jest to źródło rzetelnej informacji na temat życia Kościoła. Chciejmy także przekazywać swoim bliskim przeczytane egzemplarze. W ten sposób informacje trafiają do szerszego grona.
 13. Życząc na najbliższe dni głębokich przeżyć, jednocześnie apelujemy o rozsądek podczas jazdy autem na groby swoich bliskich, tak aby móc bezpiecznie powrócić do domu.