KONKATEDRA.

  1. Dzisiejsza XXX. niedziela zw. otwiera obchody tygodnia misyjnego w Kościele Katolickim. Jednocześnie jest to liturgiczne wspomnienie św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego. Taca na potrzeby misji św.
  2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 13.00 rozpocznie się X. Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne”. W tym roku w konkursie udział weźmie 6 chórów. Zapraszamy i zachęcamy, aby przyjść do sanktuarium i posłuchać pięknych wykonań pieśni maryjnych. O godz. 17.00 w konkatedrze okolicznościowy koncert Basi Pospieszalskiej i Marcina Mencla „Ślicznaś jak lilija”. Joachim Mencel to – pianista, kompozytor, producent muzyczny, grający na lirze korbowej, profesor Akademii Muzycznej im.Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Basia Pospieszalska to najmłodsza przedstawicielka rodziny Pospieszalskich. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestniczyła w wielu projektach muzycznych i koncertach. Po koncercie ogłoszenie wyników przeglądu oraz wspólne wykonanie przez wszystkie chóry pieśń dla Matki Bożej „Witaj Gwiazdo morska”.
  3. Z racji dzisiejszych popołudniowych wydarzeń Msza św. wieczorna będzie o godz. 19.00 zaś Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o godz. 11.00. Msze św. w tygodniu po południu o godz. 17.00 i o godz. 18.00. Różaniec o godz. 16.15 i o godz. 17.30.
  4. W piątek 28 października w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  5. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o wcześniejsze uporządkowanie cmentarzy i grobów. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są KARTKI  WYPOMINKOWE za zmarłych: JEDNORAZOWE (czytane podczas nieszporów za zmarłych w listopadzie) oraz ROCZNE (na modlitwę różańcową i w czasie mszy św. w każdy drugi piątek miesiąca). Wypełnione kartki składamy u siostry w zakrystii. 
  6. Jutro tj. w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu św. Zygmunta spotkanie i próba chóru parafialnego. Zapraszamy chętnych, szczególnie mężczyzn do przyjścia i spróbowania swoich sił a w przyszłości do tego, aby wspólnie śpiewem wielbić Boga i Matkę Najświętszą.
  7. W sobotę spotkanie dla ministrantów i dla kandydatów na ministrantów o godz. 9.30. Młodzież zaś, która chciałaby włączyć się i tworzyć parafialny oddział KSM zapraszamy także w sobotę na 19.00.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz kalendarzy na 2023 Prasa na stoliku w kościele a kalendarze w zakrystii. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego błogosławionego tygodnia.