Projekt RODZINA33 to trwające 33 dni rekolekcje dla małżeństw, przygotowujące do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzenia Świętej Rodzinie z Nazaretu. Organizatorem rekolekcji jest Fundacja Tota Tua. Projekt powstał we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin oraz otrzymał patronat Rady KEP ds. Rodziny. Jest to propozycja związana z obchodzonym w Kościele powszechnym Rokiem Rodziny.

Już 21 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla rusza pierwsza Ogólnopolska Edycja Rekolekcji dla małżeństw RODZINA33. Rekolekcje potrwają do 23 grudnia – mogą więc stanowić bardzo konkretne duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Z kolei 26 grudnia, w Święto Świętej Rodziny, odbędzie się uroczyste zakończenie rekolekcji z aktem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Fundację Tota Tua znana jest przede wszystkim z rekolekcji ODDANIE33, które stały się w Polsce swego rodzaju fenomenem duchowym. Teraz Fundacja przygotowała 33-dniowe rekolekcje dla małżeństw i rodzin.

Schemat rekolekcji opiera się na 4 filarach małżeństwa i rodziny, opisanych w adhortacji św. Jana Pawła II: “Familiaris Consortio”. Są to: relacja z Bogiem, relacja między małżonkami, relacja z dziećmi oraz służba i ewangelizacja. Każdemu z tych filarów poświęcono w rekolekcjach 7 dni oraz dzień podsumowania.

Rekolekcje współtworzą małżeństwa: Marcin i Monika Gomułkowie, Konrad oraz Iga Grzybowscy, Łukasz i Agnieszka Czechyrowie oraz Irek i Lidka Sobańscy. W rekolekcjach głos zabiera również ks. Marcin Modrzyński oraz Adrian Pakuła.

Fundacja Tota Tua nie zapomniała również o najmłodszych. Na stronie internetowej projektu zamieszczono również materiały „Rodzina33 DLA DZIECI”.

Wszystkie informacje o projekcie oraz materiały rekolekcyjne dostępne będą na stronie: rodzina33.pl oraz na kanale TotaTua TV.

Rekolekcje zostaną zainaugurowane 21 listopada o godz. 11:30 Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Lubaszu. Uroczyste zakończenie odbędzie się 26 grudnia w Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu. Msze św. będą również transmitowane przez internet.

Rekolekcje można organizować w parafiach. Służą temu informacje oraz materiały, które można znaleźć i pobrać ze strony rodzina33.pl/dla-parafii

Wszystkie osoby, ruchy lub wspólnoty, które chciałyby się zaangażować w projekt, proszone są o kontakt pod adresem mailowym: [email protected] lub telefonicznie z koordynatorem projektu Ireneuszem Sobońskim, tel.:691 777 778.

Dlaczego warto, abyście wspólnie wzięli udział w rekolekcjach małżeńskich RODZINA33:

  • Rekolekcje zbliżą Was do siebie, odnowią i jeszcze bardziej wzmocnią Wasze relacje.
  • Wspólne wejście w ten czas stanie się okazją do jeszcze głębszego odkrycia Waszych więzi z Bogiem.
  • Rekolekcje na nowo ukażą Wam pełnię znaczenia słów przysięgi małżeńskiej oraz pozwolą zrozumieć wzajemną odpowiedzialność.
  • Rekolekcje rzucą światło na to, jak Wasze relacje małżeńskie oparte na prawdziwej, ofiarnej, odpowiedzialnej miłości mają budujący wpływ na rozwój Waszych dzieci.
  • Rekolekcje przygotują Was na uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przed Bogiem i dadzą szansę na nowy, jeszcze piękniejszy początek.

Jak wziąć udział w rekolekcjach RODZINA33?

1. Rekolekcje RODZINA33 to rekolekcje małżeńskie, dlatego bardzo ważne jest zaproszenie Twojego współmałżonka do tej wspólnej drogi.

2. Gdy się zdecydujecie, by przejść te rekolekcje razem, kliknijcie w zakładkę Rozpocznij Rekolekcje​  i wybierzcie Dzień 1. Po kliknięciu w dany dzień rekolekcji wyświetlą się Wam różne formy rozważań: tekst oraz video. Wybierzcie tę formę, która Wam najbardziej odpowiada i zacznijcie rekolekcje.

3. Poza odsłuchaniem medytacji oraz 5/15-minutową modlitwą, warto, abyście podzielili się ze sobą swoimi przeżyciami.

4. W niedziele zapraszmy do podsumowania tygodnia rozważań przed Najświętszym Sakramentem. Jęśli nie będzie zorganizowane w Waszej parafii zapraszamy do kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu na godz. 20.00 (od 28.11) lub poprzez kanał YT

5. Rekolekcje kończą się Odnowieniem Przyrzeczeń Małżeńskich oraz złożeniem Aktu Zawierzenia Waszej Rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu. Zachęcamy, aby tego dnia pójść do parafii na wspólną Mszę Świętą, na której odnowicie swoje przyrzeczenia małżeńskie. Akt Zawierzenia będzie dostępny w sekcji Do pobrania.

Na stronie rodzina33.pl są również dostępne materiały RODZINA33 DLA DZIECI  w zakładce Rodzina33 dla dzieci.

Zachęcamy do podania informacji o wzięciu udziału w rekolekcjach abyśmy mogli otoczyć Was swoją modlitwą, także podczas niedzielnej adoracji