1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatnia niedziela przed adwentowym wyciszeniem, jednocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Modlitwa w intencji tych organizacji na mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w Domu św. Zygmunta dla członków Akcji Katolickiej.
 2. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Dzisiaj na mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Rozprowadzanie opłatków od przyszłej niedzieli. Indywidualnie możemy nabyć od dzisiaj w zakrystii. Składając ofiarę za opłatki wspieramy prace wykonane i obecnie prowadzone przy naszym kościele.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii, na spłatę zobowiązań za wykonaną termomodernizację oraz na rzecz prac remontowych prowadzonych w podziemiach konkatedry. Obecnie trwają prace przy modernizacji elektryki oraz prace remontowe w sali teatralnej.
 5. W przyszłą niedzielę, rozpoczyna się Adwent, czas który ma przygotować nas na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Roraty w czasie Adwentu codziennie o godz. 17.00. Zaś w niedzielę pierwsza msza św. adwentowa o godz. 6.00. Zachęcamy wszystkich do dobrego przeżycia Adwentu w rodzinach np. przez zrobienie wieńca adwentowego lub kalendarza adwentowego.
 6. Do końca listopada, można zyskać odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 tzw. “Diecezjalne Motowypomniki” – modlitwa za zmarłych motocyklistów oraz ofiary wypadków. O 18.00 Msza św. w ich intencji. Msza św. w intencji zmarłych biskupów i kapłanów odprawiona zostanie 29 listopada o godz. 18.00 przez Pasterza naszej diecezji bpa Mariana Rojka.
 7. Od dzisiaj można rozpocząć 33 dniowe internetowe rekolekcje RODZINA33 dla małżeństw i rodzin. Rekolekcje mają pomóc pogłębić relacje małżeńskie i rodzicielskie oraz umocnić wiarę i przygotować do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i złożenia Aktu Zawierzenia Rodziny, Świętej Rodzinie z Nazaretu w czasie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Informacje szczegółowe na stronie naszej parafii konkatedra.zamojskolubaczowska.pl
 8. Już po raz kolejny organizowana jest akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Nabywając świece za minimum 6 złotych wspieramy dzieci z rodzin ubogich. W tym roku także nasza parafia wraz z Rycerzami Kolumba i młodzieżą włącza się w akcję Szlachetna Paczka. W przyszłą niedzielę będzie można pobrać talon na zakup potrzebnych rzeczy dla potrzebujących oraz złożyć ofiarę do puszki na pomoc żywnościową. Dzisiaj zaś wychodząc z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na pomoc migrantom i ubogim w krajach dotkniętych wojną i prześladowaniami. Również od przyszłej niedzieli młodzież Oazowa będzie rozprowadzać sianko na wigilijny stół.
 9. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienia św. Cecylii patronki muzyki kościelnej a w sobotę 27 listopada doroczne święto Apostolatu Maryjnego związanego z objawieniami, które miała w 1830 roku św. Katarzyna Laboure od cudownego medalika.
 10. Za tydzień o godz. 16.00 spotkanie dla Rady Parafialnej w Domu św. Zygmunta.
 11. Muzeum Kresów w Lubaczowie zaprasza dzisiaj o godz.13:30 na spektakl uliczny na lubaczowskim Rynku. Teatru Migro pt. “Echa”.  W razie niepogody spektakl zostanie przeniesiony do Miejskiego Domu Kultury.
 12. Na stolikach nowa prasa religijna. Jest do nabycia Niedziela z dodatkiem diecezjalnym, Gość Niedzielny i inne tytuły. W Niedzieli przeczytamy m.in. artykuły „Czy Chrystusa można ogłosić Królem Polski?” „Bóg jest Sędzią Sprawiedliwym” lub art. „O cudownym medaliku”
 13. W związku z coraz trudniejszą sytuacją epidemiologiczną prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych, które obowiązują w przestrzeni publicznej i w pomieszczeniach zamkniętych.