KONKATEDRA

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. Mszą św. o godz. 13.00 odprawianą przez ks. Dziekana Witolda Batyckiego rozpocznie się IX Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne”. W tym roku w konkursie udział weźmie 5 chórów. Zapraszamy i zachęcamy, aby przyjść i posłuchać pięknych wykonań pieśni maryjnych. Na zakończenie przeglądu wszystkie chóry wykonają wspólnie pieśń dla Matki Bożej. Ogłoszenie wyników ok. godz. 16.30.
 2. Msze św. w tygodniu po południu o godz. 17.00 i o godz. 18.00. Różaniec o godz. 16.15 i o godz. 17.30.
 3. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na opłatę rachunków za gaz i energię oraz na finansowanie prac prowadzone w podziemiach konkatedry. Obecnie trwają prace w krypcie gdzie są sarkofagi biskupów. W ramach nowej aranżacji wnętrza wykonywane jest nowe oświetlenie, malowane są ściany i położone będą płytki na podłodze. Planowane jest także odczyszczenie i zakonserwowanie sarkofagów. Trwają również prace salach w podziemiach konkatedry, gdzie będzie muzeum sakralne w którym zgromadzone będą pamiątki z dziejów parafii i archidiecezji w Lubaczowie, skarbiec i galeria obrazów. W najbliższym czasie minie termin wpłaty na rzecz diecezji tzw. podusznego, które dla naszej parafii wynosi 4,5 tysiąca złotych na kwartał. 50 % tej kwoty pochodzi z ofiar parafian a 50 % z osobistych dochodów księży. Z pieniędzy tych utrzymywane są instytucje diecezjalne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary i modlitwę w intencji dzieł parafialnych. Dziękujemy także za ofiary na Fundusz Stypendialny. Na ten cel zebrano w ubiegłą niedzielę 2953,50 gr.
 4. W dniu jutrzejszym w liturgii wspomnienie św. Łukasza Ewan Naszą modlitwą podczas Mszy św. o godz. 18.00 otoczymy wszystkich lekarzy, ratowników medycznych, aptekarzy, pielęgniarki o raz pracowników wspierających służbę zdrowia. Szczególną modlitwą będzie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do modlitwy w tak szczególnym momencie jaki przyszło nam przeżywać, gdzie pandemia ponownie powoduje, że lekarze są na pierwszej linii zmagania się z koronawirusem.
 5. We wtorek we wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki NSZZ SOLIDARNOŚĆ zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji ludzi pracy i naszej Ojczyzny w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy z relikwiami błogosławionego Jerzego w Sanktuarium.
 6. W środę wspomnienie św. Jana Kantego – patrona profesorów i studentów.
 7. W czwartek czcić będziemy bł. Jakuba Strzemię, patrona naszej konkatedry. Po mszy św. błogosławieństwo relikwiami. W piątek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Również po mszy św. wieczornej modlitwy do świętego Jana Pawła II i błogosławieństwo relikwiami. W sobotę św. arcybiskupa Józefa Bilczewskiego, którego obraz i relikwie znajdują się w naszym
 8. W sobotę, 23 października, odbędzie się na Jasną Górę pielgrzymka młodzieży maturalnej.  Obejmijmy naszą maturalną młodzież, rodziców i nauczycieli osobistą modlitwą o błogosławieństwo na czas przygotowania i zdawania matury oraz w intencji dobrego wyboru drogi życiowej.
 9. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o wcześniejsze uporządkowanie cmentarzy i grobów. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na WYPOMINKI za zmarłych: JEDNORAZOWE (czytane podczas nieszporów za zmarłych w listopadzie) i ROCZNE (na modlitwę różańcową i w czasie mszy św. w każdy drugi piątek miesiąca). Wypełnione kartki składamy w zakrystii. 
 10. Od jutra w Stacji Opieki Caritas w godz. od 8.00 do 14.00 będzie można wykonać bezpłatne podstawowe badania medyczne oraz przyjąć trzecią szczepionkę przeciwko COVD -19.
 11. Dyrektor MDK zaprasza do kina w domu kultury na piękny film o Prymasie Wyszyńskim. Film wyświetlany będzie do 24 października. Natomiast od 29 października na ekrany kina wejdzie film pt. „Fatima”. Zachęcamy, aby skorzystać z propozycji i obejrzeć te bardzo wartościowe produkcje filmowe.
 12. Dzisiaj o godz. 18.00, w Katedrze Zamojskiej Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek będzie przewodniczył Uroczystej Mszy Świętej inaugurującej diecezjalny etap XVI ZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA OGÓLNEGO SYNODU BISKUPÓW ogłoszonego przez Papieża Franciszka.
 13. W związku z nawracającą się pandemią korona-wirusa zachęcamy dla dobra nas wszystkich do noszenia w kościele maseczek i o dezynfekowanie dłoni.
 14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz kalendarzy na 2022 rok. Prasa na stoliku w kościele a kalendarze w zakrystii. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego błogosławionego tygodnia.