Konkatedra 

1. Dziś w całej Polsce przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem “Nie lękajcie się”. Zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeznaczonych na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży. U nas dzisiaj na ten cel przed kościołem kwestują młodzi. Na dzisiejszy Dzień Papieski w naszej parafii przygotowanych zostało wiele wydarzeń. O godz. 11.00 msza św. z modlitwą za młodzież. W intencji ludzi młodych odmówiony będzie również różaniec o godz. 17.30. Na godz.2000 –  zapraszamy wszystkich mieszkańców Lubaczowa na stadion na Apel Papieski przy krzyżu. Po odczytaniu fragmentów z nauczania św. Jana Pawła II rozpocznie się procesja z różańcem i feretronem św. Jana Pawła II. Z zapalonymi  lampionami przejdziemy drogą papieską do Sanktuarium. Po Apelu Jasnogórskim przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, przemarsz pod pomnik Papieża Polaka, przy kościele św. Karola Boromeusza. Dodatkowym wydarzeniem Dnia Papieskiego będzie organizowany przez Lubaczowską Grupę Rowerową KRESY rajd rowerowy, który wyruszy o godz. 12.00 z placu przy konkatedrze. Raz jeszcze serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.

2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 a wciągu tygodnia o godz. 16.15, a dla pozostałych codziennie o godz. 17.30.

3. W środę 13. X. zakończenie nabożeństw fatimskich. Uroczysta procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej rozpocznie się o godz. 17.30. Po procesji Msza św. Po Mszy św. kolejna konferencja w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Temat konferencji „Bóg zawsze chce ci dać więcej”. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji zapraszamy na nabożeństwo różańcowe oraz Mszę św. wieczorna wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, aby modlić się o Boże błogosławieństwo dla tego trudnego w realizacji powołania. Już dziś składamy nauczycielom najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Łaskawej.

5. W piątek 15 października – Dzień Dziecka Utraconego. Modlić się będziemy na różańcu w intencji rodziców którym, nie dane było doczekać się narodzin dziecka poczętego.  Również w piątek 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa (1515-1582), dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę zaś 16 października – św. Jadwigi Śląskiej, która zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

6. W sobotę, 16 października przypada 42. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża. Bożej Opatrzności będziemy dziękować za dar Jana Pawła na Mszy św. o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 13.00 rozpocznie się IX Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne” . Po Mszy św. o 14.00 w Sanktuarium rozpoczną się przesłuchania chórów. Zapraszamy, warto przyjść i posłuchać pięknego śpiewu dla Matki Bożej. Ogłoszenie wyników ok. godz. 16.30.

8. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby parafii. Na opłatę rachunków i na prace remontowe prowadzone w podziemiach konkatedry. Dziękujemy za stałą troskę i wsparcie oraz prosimy o stałą i ufną modlitwę o Boże błogosławieństwo dla wszystkich dzieł materialnych i duchowych.

9. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Kom. W czasie Mszy św. poświęcenie i rozdanie dzieciom różańców.

10. Wobec powtarzających się prób wyłudzeń pieniędzy, które mają miejsce w naszej społeczności, Komendant Miejski Policji prosi – zwłaszcza osoby starsze – o zachowanie wielkiej ostrożności wobec tych, którzy proszą o przekazanie im jakichkolwiek dóbr pod jakimkolwiek pozorem, zwłaszcza zaś, gdy jest narzucany pośpiech w dokonaniu transakcji.

11. W ramach obchodów DNI SENIORA nasza Stacja Opieki Caritas zaprasza od 18.X. w godzinach od 8.00 do 15.00 na badania diagnostyczne ogólne oraz na szczepienie trzecią dawką przeciw COWID.

12. W zakrystii do nabycia kalendarze Radia Zamość na 2022 r. w cenie 6 zł.

13. Przy wyjściu z Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”
oraz “Niedzieli” z dodatkiem diecezjalnym.

 

 Modlitwy do św. Jana Pawła II w intencji młodzieży

Święty Janie Pawle, Twoją radością były spotkania z młodymi. Mówiłeś, że młodzież jest przyszłością Kościoła i świata. „Jesteście moją nadzieją” – powtarzałeś. Na Światowych Dniach Młodzieży gromadziłeś setki tysięcy, a nawet miliony młodych. Byłeś i pozostałeś dla młodych ojcem, przyjacielem i przewodnikiem. Młodzież wiedziała, że ich kochasz i dlatego słuchała Cię uważnie, gdy głosiłeś trudne zasady Ewangelii. Ukazywałeś słowem, życiem i miłością, że Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Wzywałeś młodych: „Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Ostrzegałeś, aby nie przegrali życia i miłości. Przeciwstawiając się cywilizacji użycia głosiłeś, że grzechy nieczyste nie są ani wolnością, ani miłością. Oddajemy Twojej opiece ludzi młodych. Prosimy, swoim wstawiennictwem obroń ich przed zagrożeniami, ułudą, przed zmarnowaniem życia. Niech budują przyszłość na fundamencie Chrystusa i jego Ewangelii, traktując życie jako Boże powołanie. Niech młodzi, wpatrzeni w Twój przykład, zaufają prawdzie i miłości Chrystusowej. Prosimy przez tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.