Konkatedra.  TRÓJCY ŚWIĘTEJ

 • Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres obowiązkowej komunii świętej wielkanocnej. Rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku.
 • Dzisiejszą niedzielą kończymy nasze tygodniowe Parafialne Misje Święte. Uroczystość intronizacji krzyża na zakończenie misji na Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja z krzyżem i umieszczenie go na ścianie Konkatedry. Dziękujemy Ojcom Franciszkanom – O. Sławomirowi i O. Piotrowi za głoszone Słowo Boże w czasie Misji św. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli osobiście w misjach i tym, którzy łączyli się na modlitwie dzięki internetowi i telewizji kablowej.
 • W środę 2 czerwca przypada 30. Rocznica pobytu w naszym mieście św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. dziękczynna połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży będzie odprawiona przez J.E. Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego o godz. 17.00. Po Mszy św. program słowno muzyczny przygotowany przez naszą młodzież.
 • W czwartek,  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa -Boże Ciało. Uroczysta Msza św. dla mieszkańców całego miasta Lubaczowa, odprawiona zostanie przez J.E. Ks. Biskupa Mariana Rojka i księży z obydwu parafii w konkatedrze o godz. 9.30. Następnie procesja eucharystyczna z Konkatedry do kościoła św. Karola Boromeusza. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Rynek, drugi przy budynku Urzędu Miasta, trzeci przy posesji państwa Rozmusów przy ul. Unii Lubelskiej oraz czwarty przy kościele św. Karola Boromeusza. Tam też zakończenie procesji uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. z racji 30-lecia wizyty św. Jana Pawła w Lubaczowie złożenie kwiatów przy pomniku Papieża i przy obelisku na stadionie. Do złożenia kwiatów zapraszamy delegacje urzędów, instytucji oraz zakładów pracy. W dzień Bożego Ciała Msze św. w konkatedrze o godz. 30; 8.00; 9.30; 13.00 i 18.00. W kościołach filialnych o godz. 16.00. Zachęcamy do udekorowania flagami lub emblematami religijnymi
  i papieskimi balkonów, okien w domach oraz ogrodzeń, dając w ten sposób świadectwo naszej pamięci i wiary. Zwracamy się także z gorącą prośbą do członków kółek różańcowych, stowarzyszeń i grup modlitewnych, aby zatroszczyli się o godny wygląd chorągwi, sztandarów i feretronów, które będą niesione podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci starsze i młodsze do asysty przy chorągwiach oraz do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 16.00. Rycerzy Kolumba prosimy o asystę i niesienie baldachimu w czasie procesji. W oktawie Bożego Ciała procesja ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 • Jutro zakończenie nabożeństw majowych a od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. W środę nabożeństwo o 16.30. W pozostałe dni o godz. 17.30. Rano od 6.30 śpiewać będziemy godzinki do Serca Jezusowego. W środę Nabożeństwo do św. Józefa z racji pierwszej środy miesiąca połączone będzie z nabożeństwem czerwcowym.
 • W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.30 i po południu o godz. 16.30.
 • W przyszłą niedzielę w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica Pierwszej Komunii św. Pierwsza próba dla dzieci rocznicowych jutro o godz. 15.30. Również jutro obowiązkowa próba dla kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00.
 • Spowiedź  dla rodziców i świadków bierzmowania w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00.
 • W sobotę mszą św. w Sanktuarium o godz. 9.00 rozpocznie się dzień skupienia
  dla narzeczonych połączony z kursem przedmałżeńskim. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 • Trwają zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę
  w dniach 1-2 lipca 2021 r. Szczegóły i zapisy w kancelarii.
 • Szpital Powiatowy w Lubaczowie prowadzi systematyczne szczepienia przeciw Covid-19 wszystkimi dostępnymi na rynku szczepionkami. Szpital zapewnia krótkie terminy oczekiwania na szczepienie a godziny ustalane są indywidualnie. Kontakt z punktem szczepień pod telefonem 576662038.
 • Zachęcamy do zakupu i czytania prasy religijnej. W Niedzieli kolejny artykuł o wizycie Jana Pawła II w Naszym mieście.