Niedziela Miłosierdzia .

 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do Miłosierdzia”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszej parafii w dzieła miłosierdzia. Dziś zbiórka do puszek na działalność Caritas naszej diecezji.
 2. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz.8.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowujących się do bierzmowania.
 3. Dziś przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o godz. 15.00 rozpoczniemy Godzinę Miłosierdzia. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Także dzisiaj w Godzinie Miłosierdzia od godz. 15.00 do 16.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi, aby jak pisze siostra Faustyna „Dusza, która przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski.
 4. Msze św. w tygodniu rano o godz. 7.00 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.00.
 5. We wtorek w casie Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich pomordowanych w Katyniu, Miednoje, Smoleńsku i innych miejscach na wschodzie. Po Mszy św. złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą z ziemią katyńską.
 6. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości. Zwracamy, aby uczcić to święto poprzez wywieszenie flagi na budynkach użyteczności publicznej i domach mieszkalnych. To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach.
 7. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
 8. Przypominamy, że planowane na kwiecień Misje Parafialne z powodu pandemii przełożone są na ostatni miesiąc maja.
 9. Na stronie internetowej parafii umieszczone są informacje odnośnie Narodowego Spisu Powszechnego oraz list Konferencji Episkopatu Polski na Tydzień Miłosierdzia.
 10. Przed wyjściem z kościoła zachęcamy do nabycia prasy katolickiej – NIEDZIELI lub „Gościa Niedzielnego”.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: + Robert Kuliński l. 58; +Bronisław Meder l. 89; +Marian Hakało l. 65; +Danuta Przybylska l. 85. Dobry Jezu a nasz Panie……

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za każde duchowe i materialne wsparcie także dzięki internetowi.

To wszystko co przed nami zawierzajmy z wiarą w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej oraz dziękujmy za wszystkie łaski jakie od Miłosiernego Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej codziennie otrzymujemy!
Niech Miłosierdzie Boga będzie dla nas wszystkich, dla naszych Rodzin i Parafii źródłem wszelkich łask potrzebnych w codziennym życiu, także w walce z pandemią i jej skutkami oraz źródłem miłości miłosiernej wobec drugiego człowieka, szczególnie tego potrzebującego pomocy.