KONKATEDRA.

  1. Dziś Wielkanoc. Msze św. o godz. 6.00 (Rezurekcja); 9.30; 11.00; 13.00; 17.00 i 18.00. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00. Również comiesięczne spotkanie dla młodzieży i rodziców przygotowujących się do bierzmowania za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Ponieważ cud Zmartwychwstania jakby nie mieści się w jednym dniu, dlatego też Kościół obchodzi Oktawę Wielkiej Nocy – przez osiem dni bez przerwy wciąż powtarza się tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie, mają więc charakter bardzo uroczysty. Ostatnim dniem oktawy jest Biała Niedziela, nazywana obecnie także Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jan Paweł II ustanowił ten dzień świętem Miłosierdzia Bożego, którego wielką orędowniczką była św. Faustyna Kowalska. Przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia jest Nowenna, którą odprawić będziemy codziennie o godz. 18.00. Godzina Miłosierdzia w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15.00. W związku z oktawą w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Jutro Msze św. tak jak w każdą niedzielę 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 13.00 i 18.00. Taca na KUL. Od wtorku Msze św. po południu o godz. 17.00 i o godz. 18.00. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 męski różaniec. W czwartek od godz. 16.00 modlitwy w intencji nowych powołań prowadzony przez Wspólnotę Rodzin Osób Powołanych.
  4. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 comiesięczny różaniec wypominkowy za zmarłych.
  5. Na stoliku po chórem do nabycia tygodniki katolickie NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
  6. Życzenia Pasterzy naszej diecezji

Drodzy parafianie i goście!  Przyjmijcie życzenia Wielkanocne od nas kapłanów i sióstr zakonnych.

Życzymy wam, aby te święta choć po raz kolejny przeżywane z powodu pandemii w wąskim kręgu rodzinnym, gdy zatroskani jesteśmy o przyszłość swoją i swoich najbliższych dają nam szansę, aby odkryć w życiu to, co naprawdę ważne. Odkryjmy na nowo wartość rodziny, która w takich sytuacjach staje się prawdziwym oparciem, gdzie doświadczamy odpowiedzialnej miłości, przyjaźni, wzajemnego szacunku. Odkryjmy wartość wiary, którą przynosi Zmartwychwstały Chrystus, niech te święta umocnią wierność Bogu i Kościołowi. Niech napełni nas na nowo ta prawda, że – Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których spotkamy na drodze naszego życia. Życzymy Wam i sobie pokoju serca, radości, nadziei, która nigdy nie gaśnie. Jeszcze raz życzymy zdrowych, radosnych i pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych! Zapewniamy o nieustannej modlitwie, życzliwości i przesyłamy pasterskie błogosławieństwo.

ks. Proboszcz Andrzej Stopyra