Ogłoszenia Duszpasterskie – XXI niedz. 23.08.2020 r

 

  1. Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Przed nami praktycznie ostatni tydzień wakacyjny.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 I Komunia Święta dla drugiej grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Do I Komunii św. przystąpi 24 dzieci. Msze św. dla dzieci w białym tygodniu o godz. 18.00.
  3. W środę 26 sierpnia przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00; suma o godz. 11.00 i Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy w intencji śp. Ks. Jakuba Winiarza w kolejną rocznicę śmierci. Podczas mszy św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego NMP Królowej Polski. Ponadto w tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek święto św. Bartłomieja, Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek święto św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  4. Msze św. w przyszłą niedzielę jeszcze według porządku wakacyjnego.
  5. W przyszłą niedzielę dożynki powiatowe w Starym Dzikowie. Natomiast dożynki gminno dekanalne odbędą się w niedzielę 6 września w Młodowie.
  6. W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 modlić się będziemy w intencji NSZZ SOLIDARNOŚĆ w 40. rocznicę jej założenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy w tamtym czasie Solidarność zakładali i przez te wszystkie lata ją tworzyli.
  7. Także w przyszła niedzielę na mszy św. o godz. 13.00 Msza  św. dziękczynna za tegoroczne plony, zamówiona przez mieszkańców z ulicy Kościuszki.
  8. Trwa miesiąc sierpień, czas modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w sanktuarium prowadzonej przez Żywy Różaniec,  jak również o włączanie intencji do modlitwy osobistej o ustanie pandemii na świecie i w naszej ojczyźnie.
  9. Zachęcamy do podjęcia inicjatywy: Zaadoptuj Nieprzyjaciela Kościoła i modlenie się codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji Bogu wiadomego wroga Kościoła o jego nawrócenie. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
  10. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. materiały nt. Jasnej Góry oraz wywiad o bezpieczeństwie energetycznym Polski. „Niedziela” jest do nabycia w cenie (6 zł). Jest również do nabycia GOŚĆ NIEDZIELNY. Gazety na stoliku pod chórem

 

Wszystkim życzymy dobrego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Niech Dobry Bóg oraz  nasza Pani Łaskawa mają nas w swojej opiece!!!