OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -16.02.2020 r.       

 

  1. Dziś w VI Niedz. zw. O godz. 13.00 msza św. w intencji parafian ul. Kochanowskiego, ul. Matejki, ul. Prusa, ul. Kraszewskiego, ul. Partyzantów, ul. Słoneczna. Po mszy św. O godz. 11.00 spotkanie dla rodziców I dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  2. Dzisiejsza taca opłatę rachunków i na prace prowadzone przy parafii. Za tydzień taca przeznaczona będzie na utrzymanie Seminarium Duchownego.
  3. Informacje o pracach przy kościele. W tym tygodniu założono nowe okna w bibliotece na drugim piętrze oraz zamontowano pozostałe drzwi. Obecnie trwają prace związane z montażem parapetów oraz wykonywane są prace naprawcze szpaletów przy nowych oknach. W domu Parafialnym prowadzone są prace związane z wymianą centralnego ogrzewania oraz prace naprawcze po wymianie instalacji elektrycznej. W Domu Akcji katolickiej trwają prace tynkarskie klatki schodowej.
  4. W najbliższą sobotę w naszej parafii rozpocznie się Diecezjalne Jerycho Różańcowe w następujących intencjach: O odrodzenie ducha modlitwy, pokuty i adoracji w diecezji,

O umocnienie w Duchu Świętym Papieża, biskupów i prezbiterów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także o ożywienie apostolstwa świeckich;

O Polskę wierną Bogu, krzyżowi i Ewangelii i wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu;

O Boże błogosławieństwo i pomoc w realizacji dzieł ewangelizacyjnych, pomyślne prowadzenie prac gospodarczych, budowlanych i remontowych podejmowanych w Diecezji.

Jerycho – czyli całotygodniowa (od soboty 22 do soboty 29 lutego) adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii odbywać się będzie przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w szczególnej monstrancji, która przybywa Polski z Medziugorie i nawiedza Sanktuaria w naszej Ojczyźnie. Autorem tej monstrancji jest Pan Mariusz Drapikowski z Gdańska, autor I wykonawca sukienki Matki Bożej do Feretronu w naszej konkatedrze. Szczegółowy program Jerycho będzie na stronie parafialnej oraz na tablicach ogłoszeń w przedsionkach konkatedry. Zapraszam wszystkich do włączenia się w tę szczególną modlitwę adoracyjną. Zelatorów Róż Różańcowych oraz odpowiedzialnych za grupy modlitewne, ruchy i Stowarzyszenia proszę na spotkanie we wtorek po mszy św. wieczornej lub o kontakt osobisty z proboszczem celem omówienia szczegółów Jerycho.

  1. Dyrektor Miejskiego Domu Kultury zaprasza po zakończonej inwestycji “Rozbudowa i przebudowa Miejskiego Domu Kultury” na spektakl “MY”Teatru Magapar w sobotę 22 lutego o godz. 16:00, a w niedzielę zaś na spektakl “Sybir-nie wiadomo co będzie “ teatru ” Warto “o godz. 18:00. Po spektaklach będzie okazja zwiedzania nowo oddanego obiektu.
  2. W sobotę 22 lutego o godz. 19.00 młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje zabawę karnawałową – ostatkową dla młodzieży. Zapisy u ks. Sławomira.
  3. Zespół Wokalny “Cztery Pory Roku” z Oleszyc zaprasza na Koncert Karnawałowy pt. “Cała Sala Śpiewa z nami…”, który odbędzie się w niedzielę 23.02.2020r. o godz. 16.00 w Sali Teatralnej Konkatedry Parafii św. Stanisława. Wstęp wolny.
  4. W przyszłą niedzielę u progu Wielkiego Postu rozpocznie się w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  5. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety na stałym miejscu.
  6. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli. Pod Twoją obronę………