OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -9.02.2020 r.       

 

  1. Dziś w V Niedz. zw. O godz. 13.00 msza św. za parafian z ul. Norwida bloki 4,6,8,10. Za tydzień o godz. 13.00 msza św. kolędowa za parafian z ulic Kochanowskiego, Matejki,  Prusa, Kraszewskiego,  Partyzantów,  Słoneczna.
  2. Dzisiaj na godzinę 16.30 zapraszamy do Domu św. Zygmunta na spotkanie Rady Parafialnej osoby z dotychasowej Rady I osoby nowo wybrane.
  3. We wtorek 11 lutego przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej racji w dzień następny, tj. w środę 12 lutego w konkatedrze odbędzie się Powiatowo – Dekanalny Dzień Chorego. Uroczystą mszę św. w intencji chorych i wszystkich opiekujących się chorymi odprawi ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.30 modlitwą różańcową w intencji chorych. O godz. 10.00 rozpocznie się msza św. w czasie której wszyscy chorzy otrzymają sakrament namaszczenia chorych. Po mszy św. spotkanie w sali teatralnej dla mieszkańców DPS, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy. W tym dniu przypada też VIII rocznica poświęcenia Domu Świętego Zygmunta.
  4. W piątek dzień wspomnienia patronów Europy Cyryla i Metodego. W tym dniu wypada też wspomnienie św. Walentego, patrona zakochanych, narzeczonych i małżonków. Z tej racji już po raz piąty w Zespole Szkół odbędzie się DEBATA WALENTYNOWA pod hasłem: „W kręgu rozważań o miłości… Miłość moją siłą!”. Honorowym gościem tegorocznego spotkania będzie Małgorzata Dąbrowska. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w debacie wszystkich zainteresowanych!
  5. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że z naszej parafii w dniu 7 czerwca odbędzie się zorganizowany wyjazd (autokarem lub koleją) na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Osoby zainteresowane wyjazdem i udziałem w beatyfikacji proszone są o zapisy do pierwszej niedzieli marca w zakrystii lub drogą mailową. Dla tych osób będzie możliwość zarezerwowania biletów wstępu na plac Piłsudskiego w Warszawie.
  6. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca taca na ogrzewanie kościoła, na opłatę rachunków i na prace remontowe. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu wstawione zostały kolejne okna w kościele oraz drzwi wejściowe do konkatedry. Nowe drzwi są z aluminium oraz posiadają wstawki z płyty drewnianej ze specjalną wkładką termiczną, dzięki której spełniają normy najwyższej jakości i termoizolacji o bardzo wysokim współczynniku. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany nabyciem drzwi zdemontowanych proszony jest o kontakt z ks. Proboszczem. W domu parafialny trwają dalsze prace związane z wymianą pionów kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania oraz instalacji elektrycznej.
  7. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety na stałym miejscu. Zachęcamy do nabycia. W Edycji Zamojsko-Lubaczowskiej możemy przeczytać artykuł o XII Przeglądzie Zespołów Kolędniczych Herody 2020 w Lubaczowie.
  8. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli. Pod Twoją obronę………